Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam teljesen bekattan ha...

A lovam teljesen bekattan ha terepre megyek vele, mindig haza akarna menni a másik lóhoz, aki otthon maradt. Nagyon ragaszkodik hozzá. Mit lehet tenni, hogy megnyugodjon, ha egyedül megyek is ki és olyan legyen mint régen?

Figyelt kérdés

Mielőtt megvettük a második lovat, teljesen normális volt a viselkedése. Van hogy bakol, néha ágaskodik, de leginkább nem akar semmilyen irányba sem menni ellenkezés meg forgolódás nélkül, csak hazafelé ha terepen vagyok. Rengetegszer gyorsabb lépésnembe ugrik, sietne folyton hazafelé.

Valami ötlet, hogy mit lehetne kezdeni vele? Hiába nyugtatom, csitítom, simogatom, nem húzom a száját, hogy ne legyen ideges, de így is tiszta bolond és van h erővel kell visszahúznom mert nem reagál azokra a segítségekre amivel le szoktam lassítani.


2011. szept. 3. 12:29
 1/10 J0Có95 ***** válasza:
18%

Az első ló biztos kan :DD tudom ,mit akar:D

sztem vidd el a 2. lovat és nézd az 1. reakcióját:D

lehet h nem is a ló érdekli csak haza akar menni:D

2011. szept. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
lovaknál max csődör van,de nem kan...kan a kutyánál van...
2011. szept. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A ló természetéből/őseiből adódóan menekülő állatként viselkedik, és ménesben él. Teljesen természetes, hogy nem akar egyedül lenni terepen, ahol emellett rengeteg sok más dolog is akadhat, ami stresszelné őt. Leginkább csak más lovas / lovasok társaságában menj terepre, egyedül ne, még akkor se ha tapasztalt vagy. Eddig teljesen egyedül tartottad?
2011. szept. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

mind a két ló kanca, az enyém akkor is idegbolond lesz, ha a másikat viszem el otthonról, szóval csak a másik jelenlétét hiányolja

mielőtt megvettük a másik lovat, nem nagyon volt társasága, csak tyúkok, meg egy kutya

szinte mindig egyedül megyek terepre, a lovam nagyon megbízható volt elég sokáig, de miután megjött a második ló, azóta folyamatosan jönnek elő a problémák ha eljövök otthonról

2011. szept. 3. 13:23
 5/10 A kérdező kommentje:
szóval nem egyik pillanatról a másikra buggyant meg, kb fél éve lett zavaró a viselkedése, pedig már majdnem másfél éve van meg a második ló. progresszíven egymáshoz nőttek...
2011. szept. 3. 13:25
 6/10 J0Có95 ***** válasza:
21%
akkor csődőr:DDDDDD
2011. szept. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 x) ***** válasza:
Erre inkább az lenne a megoldás hogy elválasztod őket.. ha mindig együtt viszed ki őket akkor csak még jobban egymáshoz nőnek. Ha megszokják hogy nincsenek állandóan együtt akkor majd nem hiányolják egymást annyira. De persze a lovak csoportos állatok így kell nekik a társaság úgyhogy meg kell találni az aranyközéputat.
2011. szept. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ez velem is hasonlóan volt, bár én nem mentem terepre. volt 2 ló akik nagyon egymáshoz voltak nőve, még a pályán sem voltak hajlandóak különválni, folyton egyirányba, szorosan egymás után kellett mennünk, próbáltunk irányt váltani hogy ellentétesen menjünk, de egyszerűen lehetetlen volt. a pálcával már könnyebben ment, de akkor is ellenkezett. szerintem 2 megoldás van. vagy az hogy kerítesz egy másik lovast akivel folyamatosan apránként megpróbáljátok PÁLYÁN külön, egymástól függetlenül lovagolni a 2 lovat. vagy az hogy ha van rá lehetőség akkor abszolút elkülöníteni a 2 lovat, külön bokszba, lehetőleg nem egymás mellett, plusz külön karámba ahol nem látják egymást. biztos hogy elsőre nagyon nyugtalanok lesznek de majd megszokják. sajnos nekünk nem volt lehetőségünk ezt megcsinálni..
2011. szept. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Eleinte ugyanez volt a 2 heréltemmel, de egyre többet mentem el "egyedül" és megszokták, h nemsokára úgyis együtt lehetnek :). Hozzá kell szoktatni a "különváláshoz"
2011. szept. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2011. szept. 4. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!