Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovat tartóktól, lovasoktól...

Lovat tartóktól, lovasoktól kérdezem: egy ló meddig mehet el az engedelmességben? Mit lehet tőle kérni?

Figyelt kérdés

Már régóta foglalkoztat, hogy elérhető az a bizalom és KÖTŐDÉS a lóval, ami lehetővé teszi az olyan feltétlen engedelmességet, amit egy átlagos kutya képes megtenni a gazdájáért.

Tudom, hogy két különböző faj, különböző életmód a ló és a kutya, de szeretnék abban a gondolatban bízni, hogy elsősorban a lótartás és a lovak felé támasztott követelmények miatt van különbség, mivel a kutya mindenhol ott van, ahol mi, mindenben részt vehet, amiben mi is, ráadásul épp ezért hangsúlyos náluk, hogy szabdon is engedelmeskedjenek. Ha egy lóval olyan közvetlen, állandó kapcsolatot tudnánk megoldani, mint a kutyával, akkor a ló is képes lenne egy órán át várni (bolt, más udvara, stb. előtt), szabadon, kötöttség nélkül, csak a mi kérésünkre (helybenmaradás)? Csak az érdekel, hogy képes lenne-e rá, ha nem éri konkrét atrocitás közben, nem akarna hazamenni, körbejárni legelni... és ha éri rossz élmény, akkor sem futna világgá.

Elérhető, hogy a ló megtanuljon szabályosan követni minket órákon át, anélkül, hogy törődne a környezetével, és csak a feladatával törődve?

És hogy 20x magamhoz tudom hívni fél órán belül, és ő huszadiknál is repülne a hívásra?

Lehet tőlük ilyen szintű engedelmességet és odaadást kérni?


2011. jan. 20. 21:33
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Én tanultam, hogy ragadozó volt, de a fogról és a ragadozó-ösztönről biztos hallottál :)

A fejlődéstörténetét kell megnézni, komolyabb könyvekben benne van. De akár Monty könyvekben is megtalálod.


Köszönöm a linkeket, még nem láttam őket. Egy szomorú jelenség miatt fogant meg az ötlet, hogy képesek erre a lovak: a bikaviadalokon hihetetlen hidegvérrel és hatalmas lélekjelenléttel állnak helyt, miközben minden másodpercben tökéletesen irányíthatóak, a legnagyobb feszültségben is bármit kérhetnek tőlük: meghajlást, kapálást/integetést, heccelő magatartást. Azonnal reagálnak, de tényleg azonnal: egy-két másodperces késés már halálos lehet.

Ezek nem azok a lovak, amik az árnyékuktól is megijednek, mint a legtöbb lovardai ló. Én ültem már vagy húsz lovon, és nem tudtam bennük megbízni. Csak magamban bízhattam, hogy meg tudom oldani, vagy fent tudok maradni, mert a lovak ebben nem voltak valami segítőkészek. Ehhez képest minden oktató és tulajdonos a másikat szidta, de ők aztán értik a dolgukat, tudnak a lóval bánni... Akkor nem értem, miért nem látom ezt senkitől. Annyit tudnak felmutatni, hogy fennmaradnak a lovon, de a ló attól még nem lesz jobb. Sok ló egyenesen életveszélyes volt, vagy a rosszindulat, vagy a félénkség, vagy a menősség miatt, pláne kezdőknél (márpedig kezdőket is ugyanúgy felültettek rájuk, és kivitték őket terepre).


Köszönöm mindenkinek a véleményét!

2011. jan. 22. 20:01
 12/13 anonim ***** válasza:

PARELLI MÓDSZER, 7 JÁTÉK


Át kell venni mindet, és talán sikerül. Az én lovaim odajönnek hozzám bármikor hívom őket, valamint kísérgetnek is a tanyánkon. A Parelli módszer csodákra képes :)

2011. jan. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Na, tehát már megállapítottuk, hogy a bátorságot neveléssel, kiképzéssel meg lehet oldani, ahogy az engedelmességet is. Más nem is kell :)

Azt nem tudom, hogy a rendőrlovak mennyire megbízhatóak, ezért nem hoztam fel őket példának a bikaviadalok lovai mellé, de még ezeken kívül is vannak példái annak, hogy az irányíthatóság felülkerekedik a félelmeken. Még egyszer köszönöm a linkeket és a válaszokat!

2011. jan. 23. 06:37
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!