Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágóhídról lovat? Hogyan működik?

Vágóhídról lovat? Hogyan működik?

Figyelt kérdés

arra lennék kíváncsi hogy működik ez a dolog.

tudom hogy már volt egy ilyen kérdés de abból semmit nem tudtam meg.Pl.milyen vágóhidakon lehet lovat venni

na és hogy mennyiért.Súlyra korra vagy mire támaszkodnak

az ár megállapításánál?Az számít hogy milyen fajta?


2011. febr. 13. 16:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
79%
szia!Nekem van 1 sodrott 8éves,kanca lovam.Csak az a baj vele hogy kehes és szeretnék venni 1másik lovat,amivel lehet dolgozni.Pont az a célom h ne kelljen vágóba küldeni,azért keresek minél több olyan helyet ahol boldog lehet!
2011. márc. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Hortobagyi ***** válasza:
66%

Nem szeretem ezt a kérdést.

Nékem a legkedvesebb állataim a ló, és gólya, és a fecske, és a kutya.

Ezek az állatok annyira közel állnak hozzánk, hogy megérdemlik, hogy

emberségesen bánjunk velük.

Hasonló képen vagyok a kutyákkal is.

A szerető gazdi a végén elviszi elaltatni.

Azokkal a gondolattal, hogy ha beszélni tudna, azt mondaná, nagyon fáj.

Nonszensz lenne ez az emberre is ugye. Ha megöregszik, adjunk be egy injekciót.

Ne szenvedjen.

Erről csak azok tudnának mesélni, hogy élni milyen jó, amikor, tekintetükkel

Kapaszkodnak, a napfénybe, a kórházi ablakokon keresztül a fákba, a testvérekhez,

az unokákhoz, a gyermekhez, a szülőkhöz, a kedveshez.

Valahogy az állatok is így éreznek a maguk módján.

Na ennyit a vágóhídról.

2011. márc. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: 03-05 09:16


értem....hát sok szerencsét..


A válasz megírásának időpontja: 03-06 07:53

nem vágóba szeretnék adni lovat

hanem onnan kimenteni egyet pont ebből

az okból kifolyólag amit te már leírtál..

én is imádom a lovakat és később majd

ha az anyagi helyzetem megengedi

innen szeretnék egy hidegvérűt venni..

mert hát nem titkolt vágyam egy

naaaagy óóóriiiási ló..

óriási szívvel...

és mivel tudom hogy sok szívtelen,tudatlan ember

a pokolba küldi ezeket a szépségeket

segíteni szeretnék egyen..

2011. márc. 10. 18:48
 14/15 anonim ***** válasza:
Találtál pacit??? :)
2012. máj. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az Országban rengeteg ember foglalkozik ilyesmivel sajnos... Járnak pl Romániába Ukrajnába szegény településekre itt felvásárolják a lovakat hugyér szarér (már bocsánat) A pacik kb csontsoványak meggyötörtek a lábaik tropák stb. Nagy szállitón hozzák viszik őket. Amiben látnak némi több pénzt (mert néha néha persze belekeverednek tenyészkancák ,tisztavérűsportlovak stb.) azt nyilván ,,piaci"áron eladják más kupecnak vagy jó esetbe normális ember veszi meg. De egymás között is szivesen üzletelnek velük persze cserélgetik őket stb. Amelyik ló nem kel el az megy vágóra. Álltalában Olaszországba ...több száz km-t utaznak Télen Nyáron hóba-fagyba hőségbe viz és élelem nélkül többen összezsúfolva egy egy kis ,,kamionba" Vanak köztük betegek ,kevésbé betegek,egezségesek, tehát vegyesen. Sajnos már látam olyan lovat aki egészen Romániábol jött Mo-ra leszakadt lábbal és innen még ment Olaszországba vágóra :((( Sajnos vannak ilyen emberek akik képesek ilyenekre :/ Undoritó sajnos.... de ez van .... Már több ilyen lovat láttam akinek az útja a vágóra vezetett... RETTENETES! Mintha tudnák hogy mifogtörténni velük... a szemükben látni azt a félelmet :( És tényleg némelyiknek a teste rettenetes állapotban van... 4lábon 6féle patkó , sebek stb. Meggyötört testek és lelkek . Én is hihetetlenül szeretnék 1x lovat hozni vágó mellől és egy uj esélyt adni neki... De anyagilag szerintem az ilyen rettenetesen megterhelő és még nincs meg a megfelelő keret addig nem vágnék bele :/
2014. máj. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!