Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Méneknél hogy működik a...

Méneknél hogy működik a természetes lókiképzés?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom, mindig is voltak lovaink, és már nagyon régóta lovagolok. Most kezdtem el jobban érdeklődni a természetes lókiképzés iránt. Arra lennék kíváncsi, hogy a csődöröknél ez hogy működik. Kérdésem jobban inkább arra irányul, hogy ugye a méneknél szemmel kell tartanunk, hogy néha túltengenek a hormonok, és van amelyiknél a fajfenntartási ösztön erősebb, mint a gazdi iránti kötelék, legalább is addig, amíg van a közelben egy sárló kanca. Mennyire kivitelezhető mondjuk a zabla nélküli lovaglás egy ménnel úgy, hogy közben kancák, és sárló kancák is vannak a közelben. A ménem nagyon kiegyensúlyozott, és jóindulatú, de igazából nem tudom hogy reagálna, ha pl. zabla nélkül lovagolnám. Van valakinek erről valamilyen tapasztalata?
2011. szept. 21. 00:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha annyira érdekel a kiképzés, akkor illene tudnod, hogy a mén csontra ugyanúgy működik, mint a kanca. Az, hogy őt hajtja a tesztoszteron független a felszereléstől, ha zablával elmegy sárló kanca mögött, akkor anélkül is elfog, ha nem, akkor anélkül se fog.
2011. szept. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ugyanúgy fog reagálni a mozdulataidra, mint egy kanca, de pl csatlakozásnál nehezebben "adja meg magát". a helyedben először úgy próbálnám ki az ilyesmit, hogy kantár és kötőfék is legyen rajta. te ismered a lovat, csak neked van jogod eldönteni, hogy milyen felszereléssel lovagolod. részemről én soha nem bíznék meg teljesen, feltétel nélkül egy csődörben
2011. szept. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Második válaszoló: köszi szépen. Épp erre voltam kíváncsi, hogy mennyire szabad megbízni egy csődörben.

Első válaszoló: Lehet, hogy illene tudnom, de ha tudnám, akkor nem kérdezném. Amúgy meg újat tanulni sosincs késő.

2011. szept. 21. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!