Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha tereplovagolok és lefele...

Ha tereplovagolok és lefele vagy felvele megyek merre kell dölnöm (előre vagy hátra) hogy könnyítsem a ló dolgát?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég lovagolok.. 1x voltam terepen, és azóta elfelejtettem hogy is van ez..

Ha vmi eszetekbe jut még vmi jó tanács a tereplovaglásról szívesen meghallgatlak titeket :)))


2011. febr. 14. 19:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
Nekem azt tanácsolta az oktatóm, hogy ha lefelé megyek (pl. meredek dombről) dőljek hátra, ha meg felfelé akkor a ló nyakához legyek közelebb.
2011. febr. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%
Fefelé meredekebb dombon ki lehet könnyíteni az ülésedet, lefelé fontos, hogy mélyen ülj a nyeregben, dőlj hátra és ne kapaszkodj a ló szájába.
2011. febr. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%

Nem, nem dőlünk hátra lefelé. Ilynkor merőlegesnek kell maradni a ló hátára.


Felfelé valóban könnyíteni kell.

2011. febr. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%
Pontosan úgy van, ahogy az utolsó mondja! A ló hátra kell merőlegesnek maradni, magyarán lefelé menet is egy picikét előre dőlünk!
2011. febr. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Lefelé a dombra, illetve a ló hátára merőlegesen ülünk, felfelé kikönnyítünk, a domb meredekségétől és hosszától függően.
2011. febr. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Szonjus ***** válasza:
56%
Azt hiszem, hogy nekem is mondták de már nem emlékszem, de az tuti, hogy bevált. Felfelé könnyítesz, lefelé pedig, nem a lóval, hanem a talajjal maradsz párhuzamos így a súlyvonalad függőlegesen lefele mutat így nem csúszik meg a ló meredeken, ill. csúszós talajon se... la. miattad nem
2011. febr. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Párhuzamos a talajjal?

Merőleges a lóra, vagy a talajra. De ez nézőpont kérdése.

2011. febr. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Minek írjátok le ugyanazt, ha előttetek már valaki adott a kérdésre megfelelő választ?
2011. febr. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
felfele könnyíteni. Lefele ülj bele a nyeregbe és kicsit dőlj picikét előre. a lényeg hogy a testúlyod arányos legyen se nem tök elöl se nem tök hátul de ha kicsit elpre dőlsz akkor megengeded a lónak h maga alá lépjen.
2011. febr. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Dia992 ***** válasza:

Aki ezt irta: Nem, nem dőlünk hátra lefelé. Ilynkor merőlegesnek kell maradni a ló hátára.

Felfelé valóban könnyíteni kell.

----------------------------

annak megmagyarázom miért hülyeség:Elejinte nekemis igy mondták és igyis gondoltam de az egyik távlovunkkal jöt a barátnőm terepre és akkorát esett a lóval mert igy csinálta !Hátra kell dőlni lefele és nem kapaszkodni a ló szájába csak rövid szárat fogni hogyha lehajtja a fejét ne essetek el hanem húzd fel a fejét mert megcsusztok vagy ilyesmi éaaor a feje ne a lo alá mennyen hanem ha felemelte a fejét már egyensúlyba jön.

2011. febr. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!