Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kinek mi a véleménye? Tapaszta...

Kinek mi a véleménye? Tapasztalata? Tanácsa?

Figyelt kérdés
Nemvagyok teljesen zöldfülű, lovagoltammár több évet de Szeretnék majd egy saját lovat is. Kisbéri félvér vagy Magyar félvérre gondoltam hobby célra és inkább terepre mennénk.Western nyereg vagy angol inkább? Vagy milyen fajtát ajánlotok és miért ?
2011. febr. 20. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Eddig milyen stílusban lovagoltál? Mert ha pl. angol stílusban lovagolsz, akkor baromi kényelmetlen lesz a western nyerget használod. Ha western stílusban tanultál meg lovagolni, akkor az angol nyeregből "ki fogsz esni".

Ha angol stílusban lovagolsz, akkor leginkább egy angol univerzális nyerget javaslok, ill. hosszabb terepekhez és általános hobby használathoz is nagyon jók a túranyergek. Jó bennük ülni, korrekt ülést adnak, lehet bennük kisebb akadályokat is ugrani és hosszabb kilovaglásokhoz is nagyon kényelmesek a párnázat miatt. Ha angol stílusú lovas vagy, a fenti céljaidhoz én tuti egy ilyet vennék. :)

Itt egy kép:

[link]

2011. febr. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lovagoltam már Westernnbe is de angolba sokkal többet. Elég kényelmes nyeregnek tűnik és gondolom könnyű is nemcsak nekem hanem a lónak is. A western sem volt rosz azt is nagyon élveztem és azpedig olyan mint egy fotel de nehezebb is sokkal .Terepre meg túrára is kéynelmes viszont abba ugrani nemlehet. Te akkor túranyerget vennél. és akkor az kényelem, könnyű ugrani és hobbira ? szval sokmindenre használhatom. :D Köszi a segítséget. Elgondolkozok rajta :D De valahogy mindkettőhöz húz a szivem :D
2011. febr. 20. 12:52
 3/8 A kérdező kommentje:
És kantárt milyet ajánlotok?
2011. febr. 20. 13:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Menj be egy lovasboltba, ahol van műló és bele lehet ülni a nyergekbe! Az imagine-ben lehet ilyet.

Kantár szerintem egy sima egyszerű angol, esetleg olyan, aminek van kis orrszíja is (én ezt szeretem legjobban, mert fixen tartja a zablát a ló szájában és nem tud a ló tátogni, ezzel kibújva a szársegítség alól). Zablát pedig szintén egy egyszerű csikózablát javaslok, de ez lótól is függ.

2011. febr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha ugratni is akarsz, akkor univerzális nyerget vegyél, ha csak terepezni akkor túranyerget.

Kantárt aszerint válassz, hogy milyen lovagolhatóságú a lovad. Ahogy itt az egyik előttem válaszoló fejtegette, ha szár ellen megy, angol orrzó kell, de ezen kívül van még sok másfajta kantár is, mexikói, hannoveri stb, amelyek csakugyan különféle problémákat küszöbölnek ki.

Az egyéb segéd-felszerelésekről - martingál, szügyelő, stb - ne is beszéljünk.

2011. febr. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz dönteni a western és az angol nyereg közt, akkor ajánlom az ausztrál nyerget. Ez egy olyan nyereg, ami az angolra hajaz, de sokkal mélyebben ültet, és egy wesco nyereg kényelmével szolgál, sok sok karikával, amire pakolni lehet, szóval túrára, idomításra tökéletes. Hozzá pedig jó akár a wesco kantár, vagy az angol is (pl mexicoi orrfékkel).

Ha belefér a költségvetésbe, akkor emellé lehet venni olcsóbban használt univerzális nyerget, ugratni, mivel a fent említett nyereg nem erre a célra van kitalálva, de 80Cm-t még wescoban is ki lehet bírni, egy-egy alkalommal.

A kisbérik jó kis lovak, de egy a biztos: próbálj ki minél több lovat, és amelyik a szintedhez legközelebb áll, és te jól érzed magad vele azt vedd meg, persze a papírjaira is oda kell figyelni.

2011. febr. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Túra és hobbilovaglásra a western nyerget ajánlom, még akkor is ha angol stílusban van belovagolva a ló. Rengeteg előnye van: kényelmes hosszútával, nehezebb kiesni belőle, rengeteg cuccott fel tudsz rá szerelni. Ne tévesszen meg a súlya. Lehet, hogy nehéz,de nagy felületen fekszik a ló hátára és eloszlik a súly. Szinte lehetetlen vele feltörni a ló marját,hátát(megfelelő nyereg és nyergelés esetén). Javaslom hobbi lovaglásra továbbá a western stílust, ami lovasnak és lónak is sokkal lazább. Ezt csak hozzáéertő edző segítségével.

A wester nyereg ára 150eFt-nál kezdődik ami nem gagyi. Mert egy gagyi w.nyeregben ülni iszonyatos!!! Vagy vegyél használtan, de minőségít. Akár lóra is csináltathatsz. Ajánlom a Puskás és Májki nyergeket.

2011. febr. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mindkettő lófajta jó lenne erre a célra:) és amúgy szerintem westernel "kezd" , mert angolba nagyon nehéz ülni... meg szerintem western kényelmesebb. én abban biztonságosabbnak érzem magam terepen.:) (jó mondjuk én szőrén szoktam legtöbbször)
2011. ápr. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!