Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyíregyházára, a Tiszavasvári...

Nyíregyházára, a Tiszavasvári úti lovardába járt v alaki lovagolni? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
2011. febr. 26. 18:20
 1/7 anonim válasza:
Uhh.. én voltam.. Nagyon szar hely, persze csak, ha évek óta nem oda jársz. Ott versenyre képzenek. Onnan kerülnek ki a legjobb lovasok a városból. Ha tudsz lovagolni jól, és versenyre készülsz, ajánlom h oda járj. De ha nem tudsz lovagolni, vagy csak kicsit, (nem versenyszerüen), akkor ne menj oda. Mindenki hülyének nézi ott az újakat. Kifizeted a pénzedet, de ha nem szólsz vkinek, h lovagolni akarsz, nem csinálnak veled semmit. Nem fogják megmondani, h h lovagolj helyesen, meg mit csinálj a lóval. 3000/ft óránként. Vagyis amikor én voltam, akkor annyi volt, (1 éve) lehet h msot drágább nemtudom.. A társaság is ki fog nézni, hozzád se szólnak.
2011. márc. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen,egy jópár alkalommal én is voltam,bár nem sok értelme volt azt leszámítva,hogy lóközelben lehettem.Kb annyit tanultam,hogy hogyan üljek fel a lóra és hogy szálljak le,de itt meg is állt a dolog.Órákig csak mentem körbe-körbe,a ló már közben aludt,ha pedig egy óra körözés után meg mertem kérdezni(sokadik alkalommal)hogy ügethetek-e már,legtöbbször azt a választ kaptam,hogy sétáljak még vele egy kicsit.(Ellenben egy másik helyen,az ár bőven duplájáért lovagoltam,de ott olyan oktatás van,hogy aki még életében lovat nem látott,első v.második alkalom végére kéz nélkül,biztonsággal vágtázik)Azért kérdezem,mert-anyagi helyzet miatt-az igazán jó oktató nem igazán megfizethető,ezért gondolkozok rajta,hová menjek...Mert viszont vannak és voltak egyes emberek,akikkel meglepően foglalkoztak én pedig nem értettem,miért.A többség csak körbe-körbe ment,no oktatás,egyesek viszont vágtáztak,ugrattak kint,stb.Mostmár értem,ha ők versenyre készültek,azért támogatták,oktatták őket ennyire.Ha Nyíregyi vagy szabolcsi vagy,tudnál esetleg mondani egy megfizethető,de viszonylag jó helyet,ahol TÉNYLEG meg lehet tanulni lovagolni?Köszi előző válaszodat is:)
2011. márc. 1. 19:44
 3/7 anonim válasza:
49%

Hol lovagoltál ahol olyan színvonalas oktatás folyik?:)


Én Orosra járok, az Erdélyi majorba. Az Orosi suli mellett van 1 horgásztó, ott be kell menni, befizetni, tovább menni és ott. Nagyon sokat fejlődtem, már 2. alkalommal amikro voltam ügethettem. Előzör azoktató rátesz futószárra, és felméri, h mennyire tudsz lovaglni, megtanít az alapokra. Jó fej is, sokat bír beszélni.:D Aztán kapsz 1 lvoat, megtanítják h kell felszerszámozni, leápolni, elmagyarázzák mi micsoda. Az oktató törődik veled az elején sokat. A társaság nagyon befogadó, mindenki segít amiben tud. Az elején kellemetlenül éreztem ott magamat, de aztán jóvolt.:) Szoros barttsűgok alakultak ki, ugy h ők már régebb óta ismerték egymást.


De! Megvan ennek is a hátránya. A lovasoktató nem mindig törődik veled, sokszor csak lazsál, de van h sokszor tényleg komolyan veszi. Az elején veszi ténylegnagyon komolyan, aztán már inkább a többiekre hagy. Van pár nagyon üyges lány, akiket ha megkérsz, nem néznek hülyének, és segítenek neked midnebe, ők engemis talán ha összességbe nézzük, többet tanitottak, mint az oktató. Az elején pont 1 olyan lovat fogsz kapni akivel nagyon nehéz bánni. Kikezdi a gyengéket. (Nem értem, mért ilyet kell adni a kezdőknek). Vele határozottnak kell lenni, nem szabad , h érezze hő az ur feletted. Neked kell iráynitani. Ezzela lóval, sokszor meggyült a bajom, amior kezdő voltam, sokszro megállt alattam. De látta az oktató, h kitartó vagyok, és adott nekem 1 jobb lovat. Az elején a társaságba nem lesz könnyü beilleszkedned, de ha jófej vagy, elfognak fogadni.

2011. márc. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hú,köszi:)A Simai útra jártam,(vagyis voltam párszor,az túlzás,hogy jártam),7000 ft egy óra,de nagyon megéri.Az Erdélyi Major felől éppen a napokban érdeklődtünk,azt mondták,hogy akkor kezdődik a lovaglás,ha a hó elolvad.Örülök,hogy ennyi infót adtál róla:)Ami viszont még eszemben van(és emiatt is hívtuk fel őket):náluk nem western stílusban lovagolnak?Ami nem lenne baj,sőt:)Jobban szeretnék westernben lovagolni,de ha nincs rá lehetőség,jó az angol stílus is.
2011. márc. 2. 15:13
 5/7 anonim válasza:
:D vegyél fel msnre: jaszaianna@hotmail.com
2011. márc. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Felvennélek szívesen,de nincs msn-em:D:S

Marad az e-mail,vagy iwiw chat.

2011. márc. 2. 20:00
 7/7 anonim válasza:
Facebookod nincs? uristen holélszte iwiw chat.:DD
2011. márc. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!