Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kérle. K segítset. Ek ezt a...

Kérle. K segítset. Ek ezt a hülyeséget megakadályozni! Érvek, adatok a lótartás ellen, ha hozzá nem értő emberekről van szó?

Figyelt kérdés

Unokatesóm hirtelen elhatározta a párjával együtt, hogy a picike telken építenek istállót, mert a pár éves gyerekük szereti a lovakat, és legyen már egy pónija legalább. ALAPBÓL EGYEDÜL NEM TARTUNK! Semmit nem tudnak róluk! Kérlek, írjatok árakat, mi mennyibe kerül, orvosi költségek, kaja, stb.

Akkor is, ha bértartásban van a póni, mert lehet, hogy majd oda akarják, ha egy kicsivel is több eszük van.


Pénzük sincs, idejük sincs, szinte csak dísznek lenne, mert a gyereknek ugye mindent, csak csillogjon a szeme... :S

Én kapsából leordítottam őket, amivel sikerült is megbántani őket, ezért most higgadtan akarom elmagyarázni.


Köszönöm!


2011. febr. 28. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha rákereseln neten, hogy lótartás költségei, akkor millió helyen le van írva, de egyébkét itt is le lett már írva párszor. Fölöslegesen nem tépném a szám.

Egyébként mi bajod a bértartással? Én pontosan azt javasonám, mint átmeneti megoldás, hiszen ott ellátják, és ellátását is meg lehet tanulni. Ha pénzük nincs majd bukják a lovat a tartásidíj miatt. Ennyi.

2011. febr. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát az nincs nekik. De azért egy élőlénnyel nem szórakozunk, hogy megszerezzük, aztán megtörténik, aminek történnie kell, és lepasszoljuk. Egyébként is, amíg nem tudják eladni, hogy nyögik ki a tartására a pénzt?

Olvastam már ilyeneket, de ott álatlánosságban írnak, az pedig kicsit semmitmondó, én arra gondoltam, milyen valójában, kinek mennyibe került (mivel a betegségeket, sérüléseket nem számítják bele). Ez életízűbb lenne, mint egy ilyen alapvető összegzés.

2011. febr. 28. 19:58
 3/8 anonim ***** válasza:
16%
szerintem, ne te döntsd el hogy mire van pénzük és mire nincs. ha ennyit megadnaka lánynak, akkor öeüljön neki, és mindenre van megoldás, és igeni lehet lovat egyedül tartani. Ez butaság amit írtál, nem egy lovat ismerek, aki teljesen egyedül van egy egy kutya vagy macska, sőt hogy nagyobbat mondjak Kincsemnek is egy macska volt a "barátja". A másik meg. Egy óninak nem kell ám hatalmas terület. Egy box amibe kéynelmesen elfér a többi meg ha ki tud menni járkáűlni megfele neki. Nekem is van egy pónim, de mellette mondjuk van egy nagy ló is. És a tartása egyáltalán nem drága. Ha az oltásokat féregtelenítést beleszámlóoljuk akkor is MAX. havi 10-12.000 Ft ra jön ki. Ráadásul mivel egy póni, még annyi sem mivel nem eszik annyit, emrt én ezt pl nagy lóra számolom, mivel nekem is itthon vannak.
2011. febr. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Itt most arról van szó, hogy hogyan kényeztessük a kisgyereket minnél jobban. Olyan ez mint amikor megvesznek húsvétkor nyulat, kacsát, csibét. Az egy dolog, hogy lehet egyedül tartani lovat, de foglalkozni kell vele. Ha bértartásban van, akkor is! (nem csak etetni, itatni kell) Főleg a póni ha el van hanyagolva akkor harapossá válik. Az vegyen lovat aki legalább napi szinten tud vele foglalkozni (vagy van aki foglalkozzon vele) Ha most a gyereknek zsiráf kell akkor azt is meg kell venni? El lehet menni állatkertbe, állatsimogatókba, lovardákba egy-egy alkalommal. Szerintem ezeket mond meg az unokatesódnak.
2011. márc. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

hm..enmgem régen nem is akartak lovagolni tanítani, mert hogy nem tesz jót a gerincnek fiatal korban :D bár nem értek ehhez a részéhez...

magyarázd el nekik, hogy egy póni oylan mint egy második ygerek, foglalkozni kell vele! és nem csak kerti dísz, meg ugye egy pár éves gyerek mellé állandó felügyelet kell ami elég időigényes :D

vegyél nekik egy lóbetegségek címú könyvet, engem mindig megijeszt, hogy mennyi féle baja lehet egy lónak.

najó..igazából csak utálom az elkényeztetett büdös kölyköket

a bértartás szerintem elég drága 60 ezertől kezdődnek, legalábbis Budapest és hatóköre felé.+ 6 hetente körmölés/patkolás, és oltások de az kisebb dolog és ha már lovardában vagyunk akkor ugye az edző ára (kb 2000-3500 Ft), ha komolyan gondoljuk a lovaglás fogalmát.

2011. márc. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok, ja és még ha semmit nem konyítanak hozzá NE tartsanak otthon, legalább az állat érdekeit vegyék figyelembe -.-
2011. márc. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Higgadtan beszéld meg velük, vagy együtt keressetek rá a neten h 1 ló költsége mennyi pénzbe kerül.
2011. márc. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Eddig ott járunk, hogy bértartás...
2011. márc. 3. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!