Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adatok és kép lent! Vajon ez...

Adatok és kép lent! Vajon ez a golden kölyök el vam hízva?

Figyelt kérdés

Marmagasság: 56 cm

Súlya: 21 kg

Kor: 5 hónapos

Hossza(Faroktól a fejéig): 1,34 cm


És a kép:

[link]


2009. nov. 7. 20:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
én így nem tudom. ha esetleg tudnál róla úgyis képet, hogy áll és úgy oldalról és felülről, akkor lehetne látni a kis pocakját. amúgy nagyon aranyos.:)
2009. nov. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nagyon édes. Szerintem nincs elhízva, de jobb, ha odafigyeltek rá, hogy mennyit eszik.
2009. nov. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit daginak tűnik sztem.
2009. nov. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ebből a szempontból nem túl jó a kép, de nekem kicsit ducinak tűnik.
2009. nov. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Lelenc Kutyamentő ***** válasza:
100%
Igen, el van hízva. Elegendő lenne, ha 16-17 kg lenne. A túl gyors súlygyarapodás odavág a csontozatának. futtasd, és sokat - naponta legalább 1-2 órát - sétáljatok, ahol kiegyensúlyozottan gyalogolhat, galoppozhat. Válts tápot is, elképzelhető, hogy túl energiagazdag tápot adsz neki, és mellette nem mozog megfelelően (hogy szaladgál mondjuk a kertben, az nem sport neki:). A kutyáknak 6 hónapos korukig 3x kell enni adni, a tápok csomagolásán olvasható, hogy milyen korú, mekkora felnőttkori várható súlyú kutyának milyen mennyiség az ideális.
2009. nov. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Royal Canin tápot kap és mindennap minimum 2 órás séta+ kertben játék.
2009. nov. 7. 21:07
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
csökkenteni kellene az adagon, mert ha így marad, akkor később csak a csontjai, izületei, és a belső szervek sínylik meg.
2009. nov. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
lejjebb vettem már 3 hete csak a felét kapja, vagy van hogy csak 1x vagy 2x kap egy nap kaját.
2009. nov. 8. 00:38
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A napi 3 mindenképp legyen meg, nem baj, ha csak icipicit kap egy-egy étkezésnél. Én azért megpróbálnék akkor valami más prémium tápot a helyedben. Royal-ból mit kap? Próbálj ki más, de mindenképp olyat, ami nagy testű kölyök kutyáknak való!

Nekünk a dokink azt mondta, ha kicsit sovány a kutya, az a kisebb baj, de a túletetéssel nagyon vigyázzunk, mert nem csak elhízáshoz vezet, hanem komoly ízületi és csonthártya gyulladást okozhat! Legrosszabb esetben akár diszpláziát is előidézhet a túlzott terhelés miatt. :S

Amúgy nem túl előnyös a kép, de szerintem is dagi egy picikét.

2009. nov. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kép alapján el van hízva - és főleg ha hozzávesszük h még nem keveset fog nőni. (Azt nem írtad, h kan vagy szuka?)

Egy kutya inkább legyen soványabb egy picit a normálisnál, mint kövérebb.


A Royal pont nem a legjobb táp egy goldennek - túl sok benne a fehérje -> túl gyorsan nőnek tőle -> 1-1,5 éves korára borítékolható valami ízületi baj. Ha én lennék a helyedben. én tuti tápot váltanék.

2009. nov. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!