Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Whelsh Póni csődör csikóm...

Whelsh Póni csődör csikóm agresszív. A kaját tudja, hogy tőlem kapja, de ha gondol egyet rám farol, és rúg. Hogy csináljam, hogy szeressen? Tegnapelőtt kikergetett az istállóból, úgy hogy farral, rúgdosva jött felém!

Figyelt kérdés
2011. márc. 9. 14:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Lovas tapasztalataimból, azt vettem észre, hogy minél kissebb egy ló vagy póni annál nehezebb vele bánni. Jó mondjuk a welsek nem oylan kicsik. Nem tudom más, hogy van ezzel... :)

Talán ha nem a tiéd volt és vetted, akkor ott rosszul bántak vele, vagy egy kezdő lovas lovagolta, aki ráhagyta a dolgokat. Megoldás lehet ha kiherélteted, ha a tenyésztésén nem gondolkozol. Ajánlom Monty Roberts-Join Up módszerét, amit a www.patakykata.hu weboldalon elérhetsz. Multkor az aktívban jó kis riport volt vele. Ha gondolod elmesélem személyes tapasztalataim. Minden ló, ezer és ezer féle, mind külsőleg és belsőleg is. Mondjuk elég kevés infót adtál, meg úgyhogy így elég nehéz bármit is megmondani. Fontos még, hogy ne látja, hogy esetlegesen félsz tőle, mert ő akaratlanul is átveszi a te hangulatod, érzéseid. Fontos, hogy a lovaddal egy szoros kapcsolatot alakíts ki, egy lovasnak nem a testi vagy a elméleti tudása a fontos, hanem a lovával tartott szeretet. Ha írs még többet akkor talán tudok segíteni.

2011. márc. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
72%
Az első túlbonyorítja. A lovak hierarchikus társadalomban élnek, vagy vezető vagy, vagy alárendelt. Az alárendelt kimenekül a boxból, ha fenygetik, a vezető meg nekimegy a szemtelenjének. Mégcsak megütni se kell, csak simán elhatározni, hogy ő nem fog neked keménykedni... Egyszerűen a sajtát viselkedésed kell módosítani.
2011. márc. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ő 1-éves,és az előző gazdája épp,csak etette,meg néha beszélt hozzá.Amikor megnéztük először,aranyos volt,bújós.És tényleg tartok tőle,hogy "fel"rúg:(Igen agresszív.
2011. márc. 9. 14:50
 4/19 anonim ***** válasza:
54%
Én még jobban leegyszerűsítem: le a golyóival!
2011. márc. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%
Hát szerintem a herélés nem megoldás mindenre, ki lehet heréltetni, mert attól nyugszik, csak az a baj, ha agyban hülye, akkor az is marad. légy határozottabb, ne hagyd magad. és amikor azt csinálja, hogy rugva probál kikergetni az istállóból, vegyél a kezedbe ostort és úgy menj be, ha megprobálja, ne menekülj, hanem csapj rá. nem kell megverni, csak odacsapni vele. úgy meg fog lepődni, hogy szerintem rögtön abba hagyja. de ha nem akkor addig csináld míg le nem szokik róla. a lényeg hogy ne menekülj, ne félj, mert megérzik nagyon. ezt a meccset neked kell megvívnod vele.
2011. márc. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%

Igen, sztem úgy van mint a kutyáknál: Keresi a rangban a helyét. A póniknak muszáj tudni, hogy egyenrangúak vagytok.

Szigorúnak kell lenned, mert ő úgy hiszi (sőt, tudja!) hogy ő a főnök. Ne hagyd!

2011. márc. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a válaszokat megpróbálom.Muszáj lesz,mert a 11

éves lányomnak vettük.De így nem merem még beengedni hozzá.Ma pl.kiengedtük futkározni,mentem érte,elszaladt,egy ismerős 1 perc alatt megfogta,és bevezette....nekem meg sem állt.De kipróbálok mindent holnap....

2011. márc. 9. 18:26
 8/19 A kérdező kommentje:
Ja és az állat doki jön e-hó végén herélni!!!!
2011. márc. 9. 18:27
 9/19 anonim ***** válasza:
72%

Elsősorban le szeretném szögezni - ahogy itt előttem már többen is említették - hogy a herélés ilyen szempontból nem old meg semmit. Akkor heréltetünk, ha egy mén túlságosan kanos. Egy évesen különben sem ajánlom a herélést, mert alkatilag sokkal jobban kifejlődik a póni/ló, ha három éves kora körül van herélve.

Hát... Az elég nagy baj, ha ennyire biztos magában a kis méregzsák. Azt hiszi, ő a góré. Ne hagyd, hogy ez továbbra is folytatódjon. Erélyesen, szigorúan kell bánni vele, főleg mert csődör. Harapni, rúgni sosem szabad hagyni. Rúgás esetén én azt ajánlom, hogy először szólj rá jó haragosan, fejezze be, ne csinálja. Nálunk általában a "Te, mit csinálsz?!" - a szavajárás. Ha erre nem hagyja abba - mert általában ilyenkor megijednek, meglepődnek, és befejezik az intelligensebbek, vagy a szófogadóbbak. Azonban ha túl makacs, akkor előkerülhet a "suttogó-eszköz". Jól van, valójában a kezed ügyébe akadó pálca vagy kötél. Ha rúg, suhints felé, el sem kell érni ahhoz, hogy rájöjjön, ez neked nem tetszik. Ha ez sem hatja meg, akkor nyugodtan odacsaphatsz neki. Erre tuti venni fogja az adást, de ha visszarúg, megint mehet a csapás. Nem kell sajnálni, ő sem sajnálná, ha jól bokánrúgna téged - ezek szerint. Fontos a határozott fellépés, ne érezze, hogy tartanál tőle. Ha befejezte, és nem sunyít, hanem mondjuk beáll a sarokba, és félénken álldogál, esetleg toporog, odamehetsz hozzá, és mindenképp adj neki egy kis jutalomfalatot, hogy ne az maradjon benne, hogy tőled félni kell.

Egyébként a hirtelen agresszív viselkedést én annak tudom be - azaz arra gondolok-, hogy tele van. Ne zavarjon, hogy egy éves, nyugodtan meg lehet egy kicsit futtatni a karámban, mert maguktól nem mindig szaladgálnak, és a fölös energiáikat az embereken vezetik le.

Ha mégsem ez a probléma, akkor bepróbálkozik. Folyton próbára teszik a gazdájuk türelmét. Szabj meg egy határt, amit nem léphet túl, és ajánlanám, hogy kezdj el vele parellizni, hasznos dolog, és megkönnyíti majd a felülést/belovaglást.

2011. márc. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Hát a herélést mindenképp megcsináltatom,de a parellizést hogyan kezdjem el?Ő teljesen nyers,jó ha tiszta erőből fogva kicsit tudjuk vezetni.
2011. márc. 10. 05:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!