Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szalaggal, (és/vagy) bottal...

Szalaggal, (és/vagy) bottal mért magasság?

Figyelt kérdés
Mi a különbség? Bottal mérve csak odaállítanak mellé egy botot, aztán sacc/kb rámondanak valamit, szalaggal meg pontosan? Vagy hogy? Melyiket "használják/kedvelik" gyakrabban/jobban?
2011. ápr. 8. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
A mérőbot ki van alakítva célzottan. A függőleges rész pontosan be van osztva cm-re. A vízszintes rész pedig mozgatható a függőlegesen. Meg van adva, az is, hogy a függőleges rúd pontosan a kutya könyöke mögött kell legyen.
2011. ápr. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

Bocsi, rossz helyre írtam.

Mea Culpa.............

2011. ápr. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lóra gondoltam, de valószínűleg hasonlóan működik. De melyik a pontosabb? Ezek szerint a bot? Csak néha látom, hogy akár több 10 centi különbségek is lehetnek.
2011. ápr. 8. 21:13
 4/8 anonim ***** válasza:

A bot abszolút magasságot mér, a szalag pedig követi a test vonalát, így többet mér.

A bot informatívabb, ugyanakkor kevésbé praktikus, mivel elég nehéz magunkkal cipelni.

2011. ápr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Általában a szalag javára van plusz 10-15 cm, mivel az kidomborodik a vállizmok miatt.
2011. ápr. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ja értem. Hát elég logikátlan oO

Szóval akkor ha jól értem a bot pontosabb eredményt ad.

2011. ápr. 8. 21:31
 7/8 anonim ***** válasza:
magyarul: a bottal lemérik a földtől mért legnagyobb magasságát a lónak (vagyis nem legnagyobb mert ott a feje, de mart mérnek). Szalaggal infót kapsz az izmairól,arról milyen széles a ló.
2011. ápr. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi.
2011. ápr. 9. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!