Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért izad meg hamar terepen...

TppPoni kérdése:

Miért izad meg hamar terepen egy Izlandi póni akár meleg van akár nem?

Figyelt kérdés
Most kezdtem foglalkozni egy Izlandi pónival akit több hónapja nem lovagoltak. Ha kiviszem terepre nagyon gyorsan iszonyatosan megizad, pedig nincs meleg és nem hajtom túl. Mit tegyek, miért van ez?
2011. ápr. 12. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Pl mert nincs kondija, sok neki az általad elvárt munka, vagy lehet akár ideges is.
2011. ápr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

Igaslo 3 kmen belol ugy megizzadt hogy ugy parolgott a hatarol a viz mintha fustolne, pedig csak az ures szekeret huzta es azt se egyedul, mondjuk hogy nem a legjobb uton.

3,5 evesen az elso 'munkaja' volt igyhat nem csoda. Mostmeg 4,5 evesen tobszaz kilot vontat tok egyedul es kicsit sem izzad.

2011. ápr. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azt hiszem a kondi a kond.

Nincs valami ötletetek milyen dzés tervet dolgozzak ki neki?

2011. ápr. 12. 19:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Eddig mit csináltál vele terepen? Mennyi volt a lépés ügetés vágta?
2011. ápr. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom felétek milyen a terep, de másszatok sokat dombra lépésben, meg sok sok lejtő, esetleg karámban lovagolj patanyomfigurákat.

Nem lehet, hogy nagy még a szőre? Ebben az időben az is rásegít az izzadásra, meg amit mondtak, hogy idegből is izzadhat.

2011. ápr. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen a szőre még nincs teljesen leváltva. Én csak nem rég ismertem meg. A terep nagyon jó van sík terep is dombos...:)

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2011. ápr. 13. 18:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Okozhatja a rossz minőségű széna vagy sok a gyom a karámban. A belőlük származó méreganyagok az izzadsággal távoznak. Ha sokat van mozgatva a ló, akkor nem okozhat különösebb problémát az erős izzadáson kívül.
2011. szept. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!