Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a különbség a különböző...

Mi a különbség a különböző nyergek között?

Figyelt kérdés
Ugrónyereg, díjlovaglónyereg, univerzális.. Mi a különbség egyáltalán? Részletesen légyszi, ha tudjátok.
2011. ápr. 15. 19:17
 1/10 anonim ***** válasza:

azért van a net:)

aprotuti.hu/index.php?oldal=tippek_reszletesen&kategoria=11&tipp=2769&ugras=true


[link]


nem olyan jók,de remélem azért segítettetm

2011. ápr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De ez mind csak reklám. Értem, hogy a pónira kisebb nyereg kell, blabla, nyilvánvaló. Ilyenekre gonodltam, hogy monjduk valahol magasabb, laposabb, szélesebb, stb.. De azért köszi:)
2011. ápr. 15. 22:28
 3/10 anonim ***** válasza:

A díjlovasnyereg ültet a legmélyebbre, a nyeregszárny is úgy van kialakítva, hogy nem előre, hanem lefelé nyúlik. Egy díjlovasnyeregben nem kell annyira behajlítani a térdeidet a lényeg az, hogy minél közelebb légy a lóhoz és minél jobban át tudd "ölelni" a lábaiddal.

Az ugrónyereg ennek szöges ellentéte. Nem ültet túl mélyre de persze nem ültet ki a nyeregből, a szárnyai nem lefelé nyúlnak, hanem előre kikerekednek. A térdtámaszai és maga a szárny jóval kisebbek/rövidebbek a díjlovasnyeregnél, viszont úgy vannak kialakítva, hogy könnyítéskor a legjobb támasztékot adják. Most már lehet kapni az ugrónyergekhez tépőzárazható combtámaszt is, a minél biztosabb ülés érdekében.

Az univerzális nyereg a kettő között van. Nem nyúlik úgy lefelé a szárnya, és nem is kerekedik előre, viszont az ültetése épp megfelelő, nem is ültet túl mélyre és nem is ültet ki a ló hátából. Univerzális nyergekben szokás oktatni.

Aztán van túranyereg, galoppnyereg, pólónyereg, kaszkadőrnyereg, hagyományőrző-nyereg, military-nyereg (konkrétan egy gyártót ismerek aki a crossra csinál külön nyerget egyébként univerzálban nyomják ha jól emlékszem).

A túranyereg kényelmesebb és jobban támaszt az univerzálisnál, a galoppnyereg pici, könnyű, nincs rajta támasz, csak kengyel és heveder. A pólónyereghez vannak ilyen kiegészítőcuccok, mint a kaszkadőrnyereghez is.


Linkelek egy nyergesoldalt - az egyik legdrágább nyeregfajta(kedvenc oldalam, lehet nyálcsorgatni) - itt mindenféle fajtát megtalálsz és látszik a különbség is. :)

[link]

2011. ápr. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. Erre voltam kíváncsi:) Akkor amúgy az univerzálisban lehet díjlovagolni, meg ugrani is akár?

És aki díjlovas, de pl télen nem igazán ugranak, csak egyszer-kétszer, fiatal is, viszont díjugrató versenyeken indul csak, ő milyen nyerget használ? Valószínüleg univerzálisat, de ha ugrónyerge lenne, abba tudna gond nélkül rendesen lovagolni? Gondolok itt sima ügetésre, vágtára, stb..?

2011. ápr. 16. 13:07
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is ugrok és díjlovagolók egyszerre, és díjlovas és ugró nyerget használok. Universalis egy kalap sz@r... De rendesen idomítani nem nagyon lehet ugró nyeregbe, persze ez függ attól is hogy milyen szinten akarsz, comb-vádli támaszod-e a nyereg stb.
2011. ápr. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És akkor két nyerged van egyszerre? Azért az elég költséges.. És amúgy díjlovas nyereggel nem is lehet ugrani? Nem feltétlen versenyekre, hanem egy-két alkalommal..?
2011. ápr. 16. 16:46
 7/10 anonim ***** válasza:

Én díjugratok és ugró nyergem van, és abban is ugyanolyan jól tudok idomítani, mint univerzálisban, vagy mint díjlovasban. Díjlovas nyeregben nem is ülök olyan biztosan, mint ugróban, mert szokatlan a pozíció.

Nem díjlovasnyeregben nem lehet ugrani, ha beleülnél két ilyen nyeregbe és lovagolnál bennük, éreznéd, hogy mekkora a különbség.

Egyébként az univerzális nyergek nekem sem jönnek be, arra jók, hogy megtanuljon bennük az ember lovagolni, de ha már szakágban lovagolsz akkor a hátad közepére sem kívánsz egy univerzálisat. :)

2011. ápr. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, lehet ugróba is idomítani, ezért kérdeztem hogy milyen szinten szeretnél, mert komolyabb díjlovas feladatokat nem nagyon lehet megcsinálni ugró nyeregbe (vagy inkább úgy mondom, hogy meglehet, de sokkal egyszerűbb, könnyebb és jobb díjlovasba) De ha csak az ugráshoz való alapidomításról beszélünk akkor azt simán lehet ugróba is.
2011. ápr. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem. És ránézésre látszik, hogy melyik milyen? Vagy ha csak beleültetnek egybe, meg tudnátok mondani, hogy melyik milyen?
2011. ápr. 17. 17:19
 10/10 anonim ***** válasza:

attol függ mekkorát akarsz ugrani,jó a díjlovas is de inkább univerzális.

én pl univerzális nyerget veszek (szombaton) max 100 cmig meg terepre és a legalapabb díjlovas dolgokhoz

2011. ápr. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!