Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mire való a 'chaps'?

Mire való a 'chaps'?

Figyelt kérdés
Kezdő lovasként,nem csizmám,hanem félcipőm van,fontos a rá a chaps??
2011. ápr. 17. 21:19
 1/10 gorba válasza:
szia. nem lovaglom, de dolgoztam eladóként a "kéksportáruházban", úgyhogy ajánlom a chaps-et mert a lényege, hogy ne dörzsölje ki a lábadat a kengyelszíj meg a ló oldala, szóval ha nem akarod, hogy fájjon, akkor vegyél fel chap-et. Fontos hogy zipzárral kifelé vedd fel ;) üdv
2011. ápr. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
pontositok: a ló oldala nehezen,de a nyereg viszont annál inkább dörzsölhet és ez attol véd :)
2011. ápr. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Vedelem :) amugy nme tom h ettol lett-e de voltam lovastaborban kellet chaps...en az elejen nem hordtam hanem gumicsizmat...aztan valameikszer felvettem es mentunk terepre mikor megalltuk malnaszni akkor 2 paci nagyon osszerugott...valameik engem is elkapott, a labam, amikor az en pacim vittem arrebb, na mindegy a lenyeg h nem lett baja a labamnak...nme tom ettol lett-e...de lenyeg a lenyeg...lehet h erre is jo, de az biztos h vedelemre szol...:)
2011. ápr. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A védelem miatt is, de nekem még azért is jó a chaps, mert jobban tudom tartani, és irányítani a lovat úgy ha rajtam van a chaps, mert ha csak simán félcipővel lovazok, egy az hogy feltör, de túl gyenge ahhoz az alsó lábszáram hogy bármi nyomást gyakoroljak a lóra. Úgyhogy félcipőhöz szükséges. :)
2011. ápr. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A chaps ez:

[link]


Amire neked szükséged van az hopilet:

[link]

2011. ápr. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, jól írja az utolsó, a chaps egész lábra kiterjed, míg a hopilet csak a csizmaszárat helyettesíti. Azonfelül hogy nem dörzsöli a nyereg a lábad, a jobb hopiletek - tehát nem a tépőzáras, gagyi darabok, hanem a jó minőségű csizmaszárak - a lábadat is tartják. Azért írom, hogy csizmaszár, mert ugyanolyan bőrből készülnek mint a bőr lovascipők, és ha felveszed, akkor a cipő és a hopilet tulajdonképpen egy csizmát alkot.

Hobbilovaglásra persze nem fontos, sőt hülyeség ilyen drága darabokat venni, a nem márkás hopiletek is tökéletesen megfelelnek a célnak. Szakágban való lovagláshoz már érdemes márkásabbat használni.

2011. ápr. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2011. ápr. 18. 21:11
 8/10 Diamond's master ***** válasza:
Neked, és a lónak is kényelmesebb a chapset hordassz! Nem dörzsöli ki a lábadat, így hosszú távon is tudsz majd lovaholni, és a ló oldalának is kényelmes lesz az egyenletes felület!
2011. ápr. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A chaps bőrből van, főként a nyeregbemaradáshoz kell. A hopilet pedig a lábszárvédő, az valóban a lábadat védi. Nem ugyanaz.
2011. júl. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
És ha csak hobbiból földobnak a lóra, nem fontos, de ha meg akarsz tanulni lovagolni, én ajánlom, hogy vegyél.
2011. júl. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!