Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mire való a chaps (hopilet)?

Mire való a chaps (hopilet)?

Figyelt kérdés
2010. aug. 19. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem más, mint lábszárvédő a lovasnak. Lovaglócipővel, vagy erősebb sportcipővel hordva olyan akár egy csizma, tartja a bokád. Nagy előnye a csizmához képest, hogy ha esetleg utazol és máshol is lovagolnál csak nagyon kevés helyet foglal. Chaps inkább a wescosoknak van, az a hosszúszárú bőr cucc amit a nadrág fölé húznak, hopilet az ami az angol lovasoknak van, kb térdig ér csak és erősen tartja a lábszár alsó részét. Általában bőrből készül, de már láttam velúrból is, inkább bőrt vegyél.
2010. aug. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, még igencsak kezdő vagyok és láttam hogy mások hordanak iylet. amugy lehet buta kérdés de nézzétek el, mért jó ha tartja a bokát??
2010. aug. 19. 16:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Majd ha elkezdesz lovagló leckéket venni rájössz:) Segíti a helyes lábtartást.
2010. aug. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
már elkezdtem:) akkor befelé fog állni a lábam magától vagyis könyebben??
2010. aug. 19. 17:05
 5/10 anonim ***** válasza:

nekem a botlba azt mondták igy a nyereg nem csípi be a lábad vagy mi :D

de annyit vettem észre h télen nem fáztam xD

2010. aug. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én ugy tudom h azért kell a cheps .. mert ugye a bokádnál is véd egy kicsit .. szoval mikor a kengyelbe teszed a lábad akkor az arra való hogy mikor leesel a lorol akkor ne akadjon bele a lábad a kengyelbe és még arra jó h ne dörzsölje ki a lábadat a nyereg:D 6 éve lovagolok:D
2010. aug. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Én már láttam hopiletes lovast biztonsági kengyelben fennakadni, ő nagyon peches volt. Szerintem egyáltalán nem véd a fennakadástól, azt megelőzni elsősorban biztonsági vagy elöl zárt távlovas kengyellel, illetve sarkas cipővel lehet.

2010. aug. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a chaps megelőzi azt,hogy a nyeregszártny kidörzsölje a lábadat miközben lovagolsz.
2010. aug. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A chaps bőrből van, főként a nyeregbemaradáshoz kell. A hopilet pedig a lábszárvédő, az valóban a lábadat védi. Nem ugyanaz.
2011. júl. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A chaps és a hopilet más-más

chaps: egy olyan bőr nadrág féleség ami lábszártól combig véd és kényelmet ad.Plusz egy nadrág fölé kell felhúzni és felcsatolni.

hopilet:egy bőr lábszár védő amibe bele kell dugni a lábadat és a csizma sarkához kell igazítani plusz becsatolni.

hopilet: [link]


chaps: [link]

2013. márc. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!