Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovastorna 3,5éves lovon?

Lovastorna 3,5éves lovon?

Figyelt kérdés

3,5éves hidegvérű lovon lehet lovastornázni?(voltige)

és szabad pl. felállni a hátára?


2011. ápr. 25. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez a ló habitusától függ.

Ha nyugodt, bírja, tud futószáron menni, szóra vált jármódot, lapos a vágtája, akkor miért ne...

2011. ápr. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
lehet 3,5éves lovon de óvatosan mert még nincs olyan erös gerince mint pl 1 6-7évesnek...de a hidegvérü mellet nem vok...mert voltige-ban álltalában vágtáznak ugye a lovak....és a hidegvérüek a nagy tömegük miat hamar kifulladnak:S
2011. ápr. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Korainak tartom. Egyrészt ahogy írták a ló háta még gyenge, márészt ugye ha 3 évesen kezdik belovagolni, akkor fél év alatt aligha vannak készen.
2011. ápr. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elvileg tangetni is csak 5-6 éves korától lehetne egy lovon.
2011. ápr. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Diamond's master ***** válasza:
Nem ajánlom. Először is mert még nem olyan erős a háta. Másodszor hiába vagy jó lovas, jó lovastornász a lónak nahyon sokat kel tanulnia azt a fajta vágtát, jármódütemeket, amelyekre tudod biztonságosan végezni a feladatokat. Ha nincs hozzászokva az egyenletes ütemhez, akkor egyenesen Tilos! Szerintem veszélyes ilyen fiatal lónál különösen..
2011. ápr. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Három évesen még minden ló csikó, és dinka. Szerintem ne kockáztasd a hátára állást sem a ló miatt, sem magad miatt!
2011. ápr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
hát én még nemláttam hidegvérű lovon tornázni de én magam résziről nemis ajánlom hisz azok a lovak inkáb fogatba valók
2011. ápr. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!