Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Írtok nekem ilyen gyakorlatoka...

Írtok nekem ilyen gyakorlatokat? (lent)

Figyelt kérdés
Lécci írjatok nekem olyan gyakorlatokat amik gyakorlása során a ló nem rohan vágtában, vagy éppen az akadályra! kösszi :)
2011. ápr. 29. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Patanyom figurákkal kösd le (kiskör, nagy kör, kígyóvonal, 8-asok..stb), cavalettizhetsz is vele, az ellazítja.

Esetleg bemelegítés után hagyod pár kört menni a tempójában, ha kicsit kifutotta magát jobban lehet vele dolgozni. (legalábbis nálunk ez módszer működik)

2011. ápr. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 lovasoktató ***** válasza:
A rohanós lovakat mindíg kis körön ugratjuk vágtába,majd kimegyünk egész lovardára és mihelyt elkezd rohanni azonnal leveszed kiskörre.Akadálynál kerüld a hosszú rálovaglást,sok vágta kavaletti kis x nem egyenes vonalon.Elöbb - utóbb rájön hogy mit is akarsz tőlle.Én rengeteg lóval dolgoztam már ezek váltak be.Sok sikert.
2011. ápr. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi :)
2011. ápr. 30. 10:11
 4/5 anonim ***** válasza:

az akadály előtt lovagolj nagyköröket, és csak akkor ne fordítsd tovább a körre, mikor már megnyugodott, így ideje se lesz azon gondolkodni, hogy elrohanjon-e :)


A mindennapi munka során pedig pakolj le magadnak rudakat, szólóban, és 3-4-5 vágtára, amiken a munka során haladj át lépésen, ügetésben, és ha nyugodt, akkor vágtában is. Ha nem húzza fel magát, akkor simi :)

2011. máj. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
kösszi :)
2011. máj. 2. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!