Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit jelent az a lovassportban,...

Mit jelent az a lovassportban, hogy B1, C2, meg ilyenek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 5. 07:02
 1/6 anonim ***** válasza:

A díjugrató versenyek szintjeit jelenti.

A betűk az adott verseny jellegét, míg a számok a magasságát jelzik.

2011. máj. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 1meg1az2 válasza:

A díjugratásról tudok, hogy ott a versenyeknek a szintjét jelölik. A3 ahol a profik versenyeznek, és a C0 ahol az abszolut kezdök. A3>A2>A1>B3>B2>B1>C2>C1>C0 (Nem csak ilyen kategóriák vannak, elég érdekes dolgokat tudnak meghirdetni a versenyszervezők.)

Ha jól tudom B1től kezdve, ha jol szerepel a versenyző, akkor kap minősitési pontot a lova és Ő, így tud feljebb kerülni. Szóval egy A3 as versenyző egy kezdő lóval nem indulhat A3 ban, el kell kezdenie B1 től.

2011. máj. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem teljesen így van ahogy az utolsó írta. A C2 nem lacsonyabb versenyszám, mint a B1.

Ez úgy megy, hogy igen, a C0 a legkisebb szám, 90cm-1m. Utána jön az 1 m, ami lehet B1, vagy C1, attól függően, hogy ad-e minősítőpontokat. A C-s versenyszámok általában nem adnak minősítőpontokat, míg a B-s és az A-s számok mindig. Aztán jön az 110, ami lehet B2 vagy C2 - ez is a minősítőpontokon múlik. majd 120 ez B3 vagy C3.

Az 125 már A-kategóriás szám (esetünkben A1), kivéve, ha nem ad minősítőpontot, mert akkor C4. Aztán 130, ez A2 vagy C5. Végül 135 ami A3 vagy C5.

Na most, variáció akkor van, ha mondjuk *-ot tesznek a szám neve mellé. Mondjuk A2* vagy A2**. Ilyenkor nem 135 cm magas az A2, hanem 135-140, de lehet 145 is. Szval a csillagok azt jelzik, hogy a versenyszám nehezebb vonalvezetésű, és magasabb is lehet.

NYilván a magassággal együtt a pályák vonalvezetésének nehézsége is nő.

2011. máj. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
az utolsót még annyival egészíteném ki, hogy vannak a fedeles versenyszámok, azok F1-től mennek egészen F5ig, ha jól tudom (?)
2011. máj. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen tényleg, bocs, hogy kihagytam. De furcsa, hogy bevezették az F kategóriát, nem értem miért nem volt jó hagyni a B-t és a C-t... na mindegy. :)
2011. máj. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A C-helyi verseny, B-megyei, A-országos versenyt jelent. Persze ez nem azt jelenti, hogy a megyeibe nem nevezhetnek megyén kívüliek, hanem csak egy minősítése a versenynek. Ez azért fontos mert a B4 van olyan magas mint az A-s versenyszámok.
2011. máj. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!