Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen a gurtnis kantár,...

Milyen a gurtnis kantár, kötőfék, heveder? Mi maga az a "gurtni"?

Figyelt kérdés
2011. máj. 7. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem nyúlik, nem gumis, hanem ilyen ált. hevedernél fekete, ilyen műszálas, vagyis ilyen erős anyagból van, ami nem szakad.


[link]


A kötőfék lehet többszínű is

[link]


Kantárnál általában a szár a gurtnis,de ez nem olyan merev, egy kicsit nyúlékonyabb:

[link]

2011. máj. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, tehát nem nyúlik ki? Pl kötőfék, heveder, szár..? Ez a lényege? Ha már itt tartuk, a gumis, vagy a gurtnis hevedert szereted(itek) jobban?
2011. máj. 7. 20:45
 3/8 anonim ***** válasza:
nekem gumis hevederem van. elég jó,sokkal könyeben meglehet húzni.én szeretem :))
2011. máj. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És nem nyúlik ki? Tudom, szerintem is könnyebb meghúzni, de kételkedem benne, hogy nem-e fog kinyúlni egy idő után, ha mindig uyganott húzod, mármint ugyanazon az oldalon..
2011. máj. 8. 18:03
 5/8 anonim ***** válasza:
picit sajnos nyúlik,deh nem vészes :)
2011. máj. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem bőrhevederem van. Ismerősnek volt gumis, 1 év után úgy kinyúlt a gumi, hogy egy megugrásnál lefordult a lóról a nyereg (mindkét oldalon a felrántószíj utolsó lyuka volt csatolva).
2011. máj. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hm..:S És árban kb hol állnak? Nem a netes oldalakra vagyok kíváncsi, azt én is meg tudom nézni, de mindkettőből van olcsó és drága is.. Megéri kétévente gumisat venni újat, vagy jó a gurtnis is? Egy ismerősöm mindig becsípte az ujját a gurtnissal, de nem tudom hogy, ő azt utálta nagyon, de lehet, hogy csak azt az egy darabot..
2011. máj. 8. 21:07
 8/8 anonim ***** válasza:

18:54

akkor az nem volt megfelelő méretű heveder, nem volt meghúzva normálisan


szerintem gumis, nekem is az van. A nyúlást ne úgy értelmezd, mint egy hajguminál, a heveder gumija max pár centit nyúlhat meg, és akkor sincsen gond, egy lukkal feljebb húzod akkor. ja és nem kell kétévete cserélni, ha fel is hasadozik a felszíne a használattól, teszel rá egy hevedervédőt.

2011. máj. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!