Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lehet megszerettetni...

Hogy lehet megszerettetni valakivel a lovaglást?

Figyelt kérdés

Van egy fiú barátom (17), aki lovagol hobby szinten, elvan a lovakkal, kimegy néha terepre is, de csak csapattal. Régebben lovagolt karámban is, edzővel, de már egyáltalán nem. Nincs rossz tapasztalata a lovakkal, nem fél tülök, nem finnyás a szagukra semmi egyéb... De semmilyen pluszt nem ad neki a lovaglást (legalább is látszatra), úgy lovagol is ha kell, de nincs oda érte úgy látom


Más barátaimat ha felültetem a lóra le se akar szállni és kérdezni hogy mikor jöhet megint lovagolni. Nem értem őt miért nem fogta meg a dolog, mert nem is utálja csak...nem tudom... én nem tudom mit érez, születésem óta lovak közelében vagyok nem tudom elképzelni nélkülük az életet.


Azért fontos, hogy valahogy megszeretgessem vele a lovaglást mert eléggé bejön, és így legalább lenne egy közös sportunk is. Gondoltam hogy foglalkozhatnék vele pályán pl. kisebbeket ugrani (annyira tud már lovagolni és van rá lovam is amivel versenyeztem és biztosan ugrik), de nem tudom hogy élvezné-e..

Nem tudom mi lenne a véleménye a dologról, mert nem akarom hogy úgy csinálja hogy semmi kedve hozzá, de ha másokból indulok ki, akkor azok meg kapva kapnának az alkalmon, hogy edzem őket a legjobb lovaimon.

Szerintetek? Ti hogy szeretettek bele ebbe a sportba? Gondolom fiúknál ez teljesen más...


2011. máj. 11. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Remek, női logika... Hagyd békén. Remekül meg tudja magát utáltatni az ember, ha folyamatosan csak egy témára van rásszállva, mint valami vallási fantikus. Ugyanis az egy dolog, hogy a lovasoknak nincs élet a lovon kívül, de más embernek meg van. Inkább arra koncentrálj, hogy őt magát megismered, ahelyett, hogy megpróbálod módosítani, hogy neked könnyebb legyen a randizás...


u.i: a fiúk továbbra sem gondolatolvasók, ha randizni akarsz, mondd meg neki.

2011. máj. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én nem erőltetem egyáltalán a lovaglást, sőt ahhoz képest hogy neki(családjának) és nekem is van lova egy istállóban szinte alig beszélünk a lovakról, max ha ő kérdez. Már megtanultam, hogy hiába vagyok ló-fan, ezt a témát néha ki kell kapcsolni. De tényleg örülnék ha ő is bele szeretne egy kicsit jobban a lovakba.
2011. máj. 11. 17:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyszer vesd fel neki, hogy nem-e akarja kipróbálni az ugratást. Ha nem akarja nem szabad erőltetni.

Lehet úgy van a lovaglással, ahogy az unokahúgom, nekik otthon van a ló és néha eszébe jut kilovagolni, meg szereti a lovat, de nem látom benne azt a nagy tüzet, pedig akár minden nap lovagolhatna. Bezzeg én alig várom, hogy lóra ülhessek...

Szóval nem kell erőltetni, más utat kell keresned ahhoz, hogy megcsípd. Érdeklődj az egyéb tevékenységei, hobbijai iránt.

2011. máj. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Esetleg KETTEN kimenni terepre?:) Ó, mint a filmekben:$
2011. máj. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja, szoktunk néha:)
2011. máj. 15. 12:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!