Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnám magam megszerett...

Hogyan tudnám magam megszerettetni a lovammal?

Figyelt kérdés
Mindent próbáltam már. Kedves vagyok vele, szeretgetem. De mostanában olyan.. "nyers" velem. Persze nem szeretett sosem, de pl. amikor futószáraztam olyan mérges szeme volt.. Sose kapott oda felém csak ha "elé toltam" a kezemet. Erre vezetem vissza és beleharap a kezembe. Délután odaadom neki az abrakot, mellé dőlök és próbálom élvezni magát a dolgot, hogy neki dőlhetek, erre hátrahajol, és derékon csíp! Csak egy két lábon járó ételhordozó vagyok neki, máskülönben le sem sz*r, vagy direkt ott hagy. Sosem bántottam és ő is fiatal még! Ötleteket várok, mivel tudnám megszerettetni magam vele, én mindent megadok neki, de nem szeret! :( Kérlek segítsetek! Olyan rossz így..
2010. aug. 25. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:

A lovakhoz ugyan sajnos nem értek túl sokat, de általában az állatokra igaz, hátha segítek vele, leírom.

az állatok nem azt szeretik elsősorban aki szeretgeti őket. Látniuk kell benned, hogy te vagy az erősebb, ez tiszteletet kelt bennük, te leszel a vezéralak. Valószínű úgy tekint rád mint valakire, aki hordja neki a kaját, és azt tehet veled amit akar. Talán nem célszerű most a kedveskedés, simizgetés. Mutasd meg neki hogy te vagy a főnök. Azt nem tudom hogy, te értessz a lovakhoz:)

2010. aug. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Most érhetett oda a lovad,hogy a "falkavezérségért"küzd.

Ezt nem tudod letörni azzal,hogy szeretgeted.

Mennyi idős a ló?Mennyit dolgozik?Mire használod?Mén vagy kanca?

2010. aug. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
egy 3 éves magyar sportló kancáról van szó. Alapvetően egy nagyon jó fejű, kezes, kedves kislány, de azzal akit szeret, azzal nemhinném hogy így viselkedik. Elég rosszul esik. (Persze ehhez nem is vagyok hozzászokva, mert előző lovam-sajnos elpusztult- egy öreg, mindent megélt, okos, kedves kanca volt,vele semmi ilyen probléma nem volt, erre kapok egy elég tapasztalatlan kancát és bombázom a netet kérdésekkel annyi talány van itt már). Tudom hogy megkéne mutatni neki, de akkor meg nekem van bántudatom. Ma mikor megcsípett pofánvágtam, erre nagy peckesen otthagyott, majd 5 perc múlva visszajött felém, aztán az utolsó pillanatban lefordult jobbra, és nekilátott enni.
2010. aug. 25. 20:07
 4/9 A kérdező kommentje:

ja és alapszinten lovagolok vele, hobbiszinten. Még pálya sincs ahol lovagolhatnék, csak egy labirintusos udvar ahol szoktam edzeni vele ált. 45 percet, amúgy terep (bár terepen szórakozik és nem szeretek egyedül menni ugyh ritkán járok vele). Amúgy csak mostanában kemény ennyire, egy pár napja-bár edig is az volt de nem ennyire-, mert pihenő hete volt, belerugott a karámba, és úgy Istenesen fel is dagadt neki a lába, ahogy kell. Úgyhogy jószerivel egész nap kint voltam vele, kenegettem a lábát meg hűtöttem, stb.


Valaki akkor megmondaná pontosan (példákat is ha lehetne), hogy mutassam neki hogy erősebb vagyok?

Annyiban eddig is megmutattam, hogy ha játszani próbált akkor határozottan fegyelmeztem, ha futószáron lustizott, akkor határozottan és hangosan fegyelmeztem, ha csipkedett, kicsit pofonvágtam.

Még valami? Légyszives segítsetek!

2010. aug. 25. 20:11
 5/9 anonim ***** válasza:
szia! bár még nem volt saját lovam, de sikerült már erős kapcsolatot kialakítanom eleinte nem kifejezetten barátkozó lovakkal, úgyhogy ezek amiket leírok saját tapasztalatok lesznek. ne akard görcsösen megszerettetni magadat vele, kezeld lazán a dolgot (tudom, könnyű mondani). ha egy új lóra ülök, akkor edzés után nem kezdem el ölelgeni, hanem csak megsimogatom, kicsit velemaradok a boxában és minnél többet lovagolok rajta (alkalomra értem, nem időre) ez az idő annál hosszabb lesz. aztán a ló is fokozatosan megkedvel és akkor már meg is ölelem. ezt azért mondtam el, hogy lásd, a ló nem csak akkor tud megszeretni, ha ölelgeted meg ilyenek, próbálj úgy tekinteni egy dologra, mintha egy emberrel próbálnál barátnkozni, neki sem fogsz a nyakába ugrani először. nem tudom mióta van nálad a kanca, de a helyedben megpróbálnám "előről" kezdeni vele a barátkozást. szerintem nem szükséges megmtatni neki, hogy te vagy az erősebb-mert úgysem te vagy. a kancák amúgy is hajlamosak ilyen gőgösek lenni. amikor megharap, pofozd meg, ne legyen bűntudatod, azért mert megbünteted, ő kereste a bajt. te tiszteled őt és várd is el a tisztelet viszonzását. ha megharap fordulj el, és tegyél úgy mint aki megsértődik. -vicces, de én ezt szoktam csinálni és bevállik. éresztesd vele ha valami nem járja. menj ki hozzá a karámba esetleg ülj be mellé, de ne törődj vele. mutasd meg, hogy nem csak róla szól a világ, egyszer ő is kezdeményezhet. várd meg hogy ő is lépjen feléd. ne add fel, előbb utóbb meg kell hogy változzon a hozzáálása a dolgokhoz. remélem segítettem és nyugodtan írj privátban is ha gondolod, hátha tudok még segíteni és mindenképp írj, már azért is hogy ha kipróbáltad ezeket,amiket írtam, beválltak e :)
2010. aug. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi! a sértődős dolgot csináltam már XD le se szarja:P a karámjában szoktam rajzolgatni v vmi eddig nem jött pda hozzám. meg amúgy kézből etetni se szoktam, csak jutalomfalat ha jól dolgozott, de észrevettem, hogy mostmár azt is direkt ugy veszi el, hogy közben beleharapjon a tenyerembe. amúgy meg szeretgetésen nem ölelgetést meg ömlengést értek. Szeretek az állat -mindegy mi legyen- mellett állni, simogatni, beszélni hozzá. Eddig is azt csináltam. Ölelni nem mert nem bízik bennem annyira, és ha megölelem-kifigyeltem-elkezd hátrálni. Na nemtudom..
2010. aug. 25. 21:13
 7/9 anonim ***** válasza:
3 éves, és alapszinten lovagolsz vele????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. aug. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3 évesen lovagolni nem a legjobb ötlet, kicsit korai ez.

Ki kell vívnod a lovad tiszteletét, még most mert ebből a későbbiekben durva dolgok is lehetnek.

Ha foglalkozol vele a karámban akkor tisztázható ez a helyzet. Menj be hozzá, hajtsd el magadtól (közösítsd ki), majd hagyd abba és várj, menj más fele, ha a lovad kicsit is hajlandó elfogadni a helyzetet, akkor feléd fordul, vagy oda jön hozzád. A ló társaslény, és nagyon nem szeretik, mikor elhajtja őket a vezér kanca a csapattól, ezért megalázkodnak és tudomásul veszik, hogy ki a főnök.

A másik út a parelli módszer, ami szintén azon alapul, hogy összebarátkozz a lóval, de neki meg kell adnia neked egy bizonyos tiszteletet, mint feljebbvalójának. Ezért csak annyira lehet bántani a lovat amennyire ő bánt téged. Pl ha megcsíp nyugodtan vágd szájon.

2010. aug. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszi..


igen,képzeld el, MÁRCIUSBAN VOLT 3 éves! És azóta van belovagolva! Nem olyan szörnyű az!

Utolsó vlaszoló: köszi kipróbálom!

2010. aug. 26. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!