Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Két egyéves csikóval ki...

Két egyéves csikóval ki probálnám a pat parellit! Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
persze neten közbe keresgélek de hátha!!!
2011. máj. 19. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Helyes, keresgélj. Senki nem fog itt regényeket írogatni, miközben az már más oldalakon világosan le van írva.
2011. máj. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
linket is belehet másolni ide,nem kell regényeket írni
2011. máj. 19. 14:38
 3/8 anonim ***** válasza:

(Elöljáróban elmondanám,nem ismertem egyik lent említett személyt sem korábban,úgyhogy teljesen "tiszta lapokkal" néztem meg mindkettőjük munkáját/egyiknek sem voltam elkötelezett híve/)


Nekem megvan két Pat Parelli DVD,de őszintén szólva, nem sok értelmét láttam még sokadik nézés után sem... Nekem nagyon úgy tűnt,hogy annak a pasinak leginkább a nézettség számított, nagyon tudta magát mutogatni,miközben értelmes, összeszedett magyarázatot semmihez nem fűzött... Beszélt össze-vissza miközben foglalkozott egy lóval,ami látványos volt ugyan, de értelmes összkép még egy óra múlva sem sült ki belőle...Nem értettem meg a "módszerének" a lényegét...


Ezzel szemben amikor megnéztem Monty Roberts-Join up!-című DVD-jét, egy korrekten, közérthető nyelven elmagyarázott, összeszedett és szintén látványos bemutatóval alátámasztott kép tárult elém egy hatékony,és logikus elvekre épülő módszerről.Semmi körítés, semmi magamutogatás, csak a módszer lényege, és bemutatása lépésről lépésre, a "Mit miért is csinálunk?"-elvet követve.


Nem kérdéses,hogy Monty módszere mellett döntöttem.Azóta volt szerencsém két eltérő vérmérsékletű lóval is kipróbálni, és mindkettőnél kitűnően működött.Szerintem a bizalom kialakításához és az elindításhoz Monty módszere sokkal jobb, aztán amikor már kialakult a bizalom közted és a ló között, és "csatlakozott" többször is, utána lehet Parelli "játékaival" szórakozni...


Elnézést kérek minden "Parelli fantól", de ez az én személyes véleményem.

2011. máj. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek utolsó. Én is először Monty Roberts csatlakozását szoktam gyakorolni az 'új' lovakkal, mert jó kapcsolatépítő. A parellihez sztem kell már egy alap bizalom, én pl találkoztam már olyan lóval, akit a parellivel inkább elbizonytalanítottam, pedig csak az első két játékot gyakoroltam vele. De Monty után már jó volt neki a parelli. :)
2011. máj. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!


linket tudtok adni ha nem gond?


5kor indulok hozzájuk!!

2011. máj. 19. 16:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem vannak ilyen jellegű oktató dvd-im ha érdekelnek, küldök listát. :) Rengeteg féle van. Üdv!

2011. máj. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ha tudsz olyan oldalt ahol a lényeg ki van írva,az is tökéletesen jó nekem!! :)
2011. máj. 19. 22:04
 8/8 anonim ***** válasza:

írtam Pü-t. De itt is körül tudsz nézni:

[link]

2011. máj. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!