Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Akarnék lovat de mennyibe is...

Akarnék lovat de mennyibe is kerülne az nekem?

Figyelt kérdés

szeretnék egy lovat hobbi célbol

csak nem tudom mennyire érné meg nekem

azon függ a hangsúly hogy mennyi az oltások stb.

meg pl egy kisebb termetü nagy fajta ló mennyit eszik kb olyan 160cm magas lónak mennyi eledel szükséges?

és mennyire lehet győzni ezt pénzel

nektek kb. mennyire jön ki havonta a lótartás


2011. máj. 23. 14:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Féregteleníteni minden negyedévben kell a lovat, bár van olyan hely, ahol csak fél évente szokták. Nálunk általában negyedévenként, évszakonként van egy (ősz, tél, tavasz, és nyár elején), az ára pedig 4000-7000 ft között mozog.


Körmölni rendszeresen, kb. 6-8 hetente szükséges, ami új patkó nélkül is alsó hangon 5000-8000 ft. Csinálták már meg baráti áron 5000-ért, de volt a lovam olyan helyen, ahol a kovács elkért érte kereken 10.000 ft-ot is. Kovácsa válogatja.


Ha új vas is kell a lónak, mert a régi patkók már túlságosan elkoptak és azokat nem lehet visszarakatni a paci lábára körmölés után, az is plusz költség. Nem akarok hülyeséget mondani, de tuti, hogy azt sem úszod meg 2000 ft/patkó alatt, és szerintem még keveset is mondtam.


Oltani fél évenként szokták őket, változó, hogy milyen vakcinát ad nekik az orvos, de általában kombinált oltást kapnak, alsó hangon is 6000 ft-nál kezdődik az ára, a határ pedig leginkább a csillagos ég.


Ezeken felül pedig ott van a tartási díj is, hogyha a ló nem háznál lakik. Az én pacim jelenleg ridegtartásban van egy istállónál havi 28.000 ft-ért és imádja, mert neki is így a legtermészetesebb, hogyha egész nap a jó levegőn lehet, nem utolsó sorban pedig az én pénztárcámnak is könnyebb így.

De amíg Budapesten laktunk, tartottam már őt 40.000-ért, sőt, 55.000 ft-ért is, ami valljuk be, nem kis pénz, ha minden egyes hónapban ki kell fizetni.

Háznál tartva nem tudom, mennyivel jössz ki jobban, de tudnod kell, hogy saját háznál minimum 2 lóval kell számolnod. Társas lények, és nem szeretnek egyedül lenni, úgyhogy legalább két pacit kell venned és fenntartanod.


Nagy öröm egy ló, de tény, hogy egyben költséges öröm is. Ha már most így a fogadhoz vered a garast, és csak azt nézed, hogyan tudsz minél többet spórolni rajta, akkor én sem ajánlom neked a saját lovat.

2011. máj. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

nem minnél olcsóbban akarom hanem hogy mennyibe jön haviszinten (ha elolvastad volna rendesen a kérdést nem az szerpel benne hogy spórolni akarok rajta amennyit csak birok hanem mennyibe jönne

és háznál tartanám

van rokonunk aki ért a körmöléshez

és egyedül is elvan a ló csak többet kell simogatni van közeli ismerösünk még sosem volt hogy egyszerre lett volna kettö lova mert az már fölösleges kihasználhatatlan

hogy lovagolnék már kettövel is kettöre nem lenne időm hogy jártassam

2011. máj. 23. 18:15
 13/20 A kérdező kommentje:
hány ezer forintot eszik meg havonta egy átlagos ló? csak az ennivalót számold
2011. máj. 23. 20:23
 14/20 anonim ***** válasza:

bnőm 20 körül kijön, de az ő lova néha közös legelőn van.

Viszont a ló tényleg nem szeret egyedül lenni, könnyen lehetnek viselkedési problémái.

Nem elég neki az, ha te többet simized.

2011. máj. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
a papámnak sosem volt neki kettö lova és kb. 40 éve van lovai volt neki már jópár de sosem volt viselkedési bajai
2011. máj. 23. 20:48
 16/20 anonim ***** válasza:

Otthon tartva havi 35ből urasan megvagy, de ez évi költségből számolt átlag.

A szénát általában nyáron szeri be az ember egyszerre az egészet, egy nagy guriga bála kb 4-5 ezer, ez 1 lónak 2-2,5 hétig elég télen, ősszel 1-2 nappal tovább kitart, tavasszal nyáron meg csak minimális mennyiség kell, ha van legelőd. Ha átlag 3 héttel számolok 4000Ft-os bálával: kb 70 ezer, de ez egész évre. A zabot is érdemesebb nyáron megvenni, ami szintén egy több tízezres kiadás. Az állatorvosra jobb esetben félévente van szükséged, hogy beadja az oltásokat, féreghajtó pasztát recept nélkül is kapsz az állatpatikában. Féreghajtást évente minimum 3x érdemes csinálni, sőt akkor is, amikor a házhoz kerül a ló. Kovács ára is attól függ, hogy milyen messziről jön, kell-e új patkó stb.


Szóval ez a havi 20-35 ezekből tevődik össze. Persze úgy olcsóbb valamivel, ha van területed és magadnak tudsz szénát kaszálni bálázni.

2011. máj. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

A hatályos állatvédelmi törvény szerint nem tarthatsz egyedül, társállat nélkül lovat. Nem hülyeségből találták ki. Az, hogy egy haver ért a körmöléshez -persze lehet jó is- de ha nem kovács, és esetleg korrekcióra, patkolásra lesz szüksége a lónak, megette a fene.

Ezen felül nem éri meg ennyire kicentizni a pénzt, mert egy egyszerűbb betegség, és annak kezelése is több tízezerre szokott rúgni, és ezt ugyebár előre nem tudod kalkulálni.

2011. máj. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Kis póni, nem valószínű, hogy elbír 70 kilot. Legalább 160cm-es ló kéne, hogy ne terhelje meg a súly. Ha csak hobbi célból használod napi 1 kilo zab elég neki + széna. Ha bértartásban van falun, az kb. 20-30ezerig van, amiben benne van az abrak és minden takarmány + legelő! Elitebb helyeken sokkal drágább. Az oltás, egy évre kb. 5ezer forint+ egy féreghajtó. Aztán utána csak rajtad múlik, hogy mennyit költesz pluszba a pacira. Aztán ne felejtsd, hogy bármikor lesérülhet, megsérülhet a legelőn, akár munka közben is, bár erre kevés az esély, ha csak hobbi célból szeretnéd tartani! De a nagy legelők veszélyesek emiatt, hogy a többi lóval, hogy jön ki. És bizony, ha komolyabb baja van, állatorvost kell hívni, úgyhogy jól gondold meg, mielőtt megveszed!
2011. máj. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Tény, hogy társas lény a ló, mindenképpen kell neki másik társ mellé, jól megvan birkákkal meg kecskékkel is, de nekem amikor egyedül volt, szó szerint meghülyült.. egy idő után beletörődött, de látszott rajta, hogy magányos, és inkább eladtuk. A patkoláshoz pedig nem elég az, hogy ért hozzá, mert 1x elrontja és begyullad a patája,nem lesz neki kényelmes vagy nagyon érzékeny lesz, esetleg valami baja is lesz neki, korrigálni kell egy másik kováccsal és azt már fizetned kell! A ló nem fogadja el az embert társaként, ne hidd azt, hogy többet simized és akkor jobban el lesz magával..
2011. máj. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, a Papád lova gondolom egész nap be volt fogva, és sokat dolgozott. Amikor hazaért egy-egy este, örült hogy beállhat az istállóba és luk van a fenekén. Persze hogy nem lett viselkedés-problémája.

De egy hobbilovat ritkán mozgat le a gazdája olyan szinten, mint egy sportlovat vagy egy fuvaros-, esetleg mezőgazdasági munkára használt lovat.


Az alap kérdésedre visszatérve: HA olyan alkatú lovat sikerül venned, ami jól hasznosítja a takarmányt, és van legelőd, akkor abrak nélkül is megúszhatod (a mieink évek óta nem láttak zabot, mégis majd szétcsattan a bőr rajtuk). Szóval nem a méret a lényeg (itt sem :)), hanem a típus, meg az, hogy mennyit használod.

Szintén HA van a környéken használaton kívüli rét, amit a tulajdonosa örül, ha lekaszáltok, akkor a széna egy részét vagy egészét meg tudod oldani fillérekért.

Hova teszed a trágyát? Meg lesz oldva az elszállítása? Hol fog lakni a lóállat? Istállóban? Naponta kitrágyázod? Vagy félrideg tartásban, beállóval? Végig kell gondolni minden részletet.


És tényleg a nem várt kiadások tudnak a legnagyobb terhet jelenteni: egy sima kólika, egy bélgyulladás, vagy egy komolyabb sérülés sok-sok tízezer Ft-os állatorvosi kiadást jelent.

Arra is gondolni kell, mi lesz a lóval, ha neadjisten elpusztul, pénzbe kerül az elszállíttatátsa is, ilyenekre kell lenni félretett pénznek otthon.

2011. máj. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!