Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kezdjek neki a Pat...

Hogyan kezdjek neki a Pat Parelli 7 játéknak?

Figyelt kérdés

Mindenképpen kell hozzá a csomós kötőfék és a répapálca? A sima kötőfék is jó és egy sima pálca kötéllel a végén?

Hogyan lássak hozzá? Nincs még meg a dvd, csak youtube-on nézegettem a videókat. A dvd egyébként magyar nyelvű?

Átlagosan mennyi idő alatt sikerülhet az első játék. Nem egy problémás lovon próbálnám ki, hanem egy viszonylagos nyugis lovon.

Változtatni akarok a lovastársaim szokásán is hogy lássák hogy van egy természetes módszer ami kerüli az erőszakot!

Akik próbálták már vagy tudnak a módszerről részletesebben segítsenek!

Várom a válaszokat!

Köszi


2011. máj. 26. 09:24
 1/2 anonim ***** válasza:
86%

Csomózott kötőfék kell, mert a csomók olyan helyen vannak, melyek amolyan nyomópontok (mint az akkupunktúrában). Ráadásul a vékony kötél kellemetlen a lónak ha belefeszül, ezért igyekszik neki engedni. Egy normál kötőfék széles, nagy felületen fekszik fel, így a lónak "kényelmes", ha belefeszül és nem fog engedni neki.


Szerintem ezeket az alap felszereléseket érdemes beszerezni. Kötőfék kb 1500-2000Ft a répabot drágább, de lehet kapni használtan kicsit olcsóbban is. Kötélnek én úgy oldottam meg, hogy mezőgazdasági boltban vettem 12mm vastag hajókötelet, az tökéletes a feladatra.


Nézegess DVDket, illetve keress fel a környékeden olyat, aki ezzel foglalkozik, ő el tud látni kezdeti jó tanácsokkal, mert ezt is el lehet rontani.

Keress rá a 7 játék leírására is, szerintem azok DVD-kkel kiegészítve érthetőek.

2011. máj. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én több mint két éve Parellizek, az első hónapban felügyelet alatt. Szerintem mindenképp kell a kezdeti segítség, én nem ajánlanám hogy egyedül kezdőként egy kezdő lóval nekiállj, nem hiszem hogy sok mindent el lehetne érni. Ha ráérzel már tudsz egyedül is fejlődni, de DVD-ről nehéz átérezni..

A felszerelés pedig kell, megkönnyíti a kommunikációt! (szerintem kötőféket ha van egy kis időd nyugodtan csomózhatsz magadnak, van interneten segítség hozzá).

2011. máj. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!