Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 12 futószáras óra után az...

12 futószáras óra után az edző azt mondta, már rég el kellett volna engednie a többi edzőnek futószárról. (? )

Figyelt kérdés
Be is dobott a mélyvízbe, ma futószár nélkül mentem, és élveztem.. :) Szerintetek korai volt, vagy normális? Hol azt olvasom, hogy 40-60 futószáras óra kell, más meg nem is látott soha futószárat.
2011. máj. 29. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Igazából azon múlik, hogy mennyire vagy ügyes =) én 19 futószáras órán voltam annak idején. Örülök hogy élvezted, és gratulálok! Sok sikert, és élvezd csak tovább a lovaglást!
2011. máj. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
81%
Ha elengedett, akkor valószínűleg már elérted azt a szintet, hogy futószár nélküli órákat vehess. :) Így tovább !
2011. máj. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Edzője válogatja, valamelyik azért enged el, mert ő úgy többet keres, ha bedob egy osztályba, valamelyik tényleg azért, mert már vagy olyan jó.

Láttam már 6 óra után, felelős edzőnél is önálóan lovast, de olyat is, h már nagyon üögyes volt, de mivel nem volt a méretének megfelelő ló, ezért futószáron tartották.

Lótól, edzőtől, lovastól függ :)

2011. máj. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez lovasfüggő. Van aki pillanatok alatt ráérez az ülésre, az egyensúlyra és az ütemre, és csak erősítő gyakorlatokat kell csinálnia, viszont vannak olyanok, akik 20 óra után is csak szenvednek, hogy ne hupogják szét a ló hátát tanügetéskor.

Ha az edződ úgy látja, hogy készen állsz rá, hogy szabadon menj ekkor el fog engedni. Vannak "kamikaze" oktatók akik egyből elküldik a kezdőket osztályba, aztán meg csodálkoznak a delikvensek, ha pl vágtában elviszi a ló, mert a sarkukkal kapaszkodnak.

2011. máj. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én hat évesen kezdtem lovagolni és ugy volt nekem h első órán futószárazás ügetéssel is, utánna már szabadon mentem vágtázni pedig terepen vágtáztam először.:)
2011. máj. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én sosem voltam futószáron.Pedig westernnel kezdtem ahol elég sok dolog más.Az 5. óra után elkezdtem ügetni.(ez volt kb szeptember-október)Azután elkezdtem egy új helyre járni ami angol stílusú,első órán kint a réten voltam.Most kb 2 hónapja járok és már a vágta is nagyon jól megy.
2011. máj. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hivatalosan -a lovasoktató képzés szerint- 20 óra alatt nem engedünk el emberkét futószárról.

Nálam is volt olyan, akit 15-nél elengedtem már, de olyan, más edzőtől hozzámkerült gyerekem is volt már, akit fél éves lovasmúlt után vissza kellett kötnöm futószárra.

2011. máj. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gartula:) És már nem tudom hányadik óra után mehettem...De havonta egyszer kétszer mindig van ülésjavítóm, ami abban segít, hogy ne "gémbereggyek el" azért, mert megyek ugye egyedül pályán, ugratok, stb...
2011. júl. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!