Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovas edző képesítés nélkül...

Lovas edző képesítés nélkül lehet lovagoltatni pénzért?

Figyelt kérdés
2011. szept. 23. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Nem szabad, de lehet...Csak ne jöjjenek rá.

Rengeteg olyan helyet ismerek, ahol papír nélkül oktatnak.

Olyat is ismerek, ahol papírral, viszont elég pocsékul.

Olyat, ahol papírral, és jól, na ilyet nagyon keveset.

2011. szept. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Lehetni lehet, csakha feljelentenek akkor seggberúgnak. Mondjuk azt se tudom, mitől edző, akinek erről semmi igazolása nincs... Ennyi erővel én világbajnoknak is mondhatom magam.
2011. szept. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Elvileg nem lehet, de ez még a kisebb gond. Ha számla nélkül lovagoltatsz pénzért, az már nagyobb, mert lehet az egyik kedves vendég ráduszítja az APEH-ot, azok meg jól megbüntetnek.

Én ezt csak nagyon közeli ismerősökkel játszanám be, hogy egy jelképes összegért pl egy ezresért tanítom őket.

Amúgy meg nem hiába tanul valaki évekig, hogy edző lehessen, igaz egy jó edzőnek van versenytapasztalata is.

2011. szept. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
Az a baj, hogy ha nem számlázol, könnyen összeakasztod a bajuszt az APEH ellenőrökkel. Számlázni viszont nem tudsz, mert törvényileg szabályozva van, ki oktathat, milyen feltételekkel.
2011. szept. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm! Még csak lovagolni sem tudok rendesen, nem hogy oktatni. :)

Ismerősöm barátjának vannak lovai és tőlem kérdezték, hogy lehet-e.

2011. szept. 23. 13:58
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig nem a számlán múlik. Ahova jártam, soha nem kaptam számlát, pedig az edzőnek van papírja, meg mindene. De minek is szórakozzunk ilyenekkel? Inkább odaadtam, eltette, és mentem legközelebb is.

Lovas edzésre én még számlát soha nem kaptam... (máshol sem)

2011. szept. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ahova én jártam lovagolni, ott sem kaptam soha számlát.
2011. szept. 23. 18:35
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha nem hivatalosan csinálod...

Aki arra téved, megkérdez, ilyenek. Szóval ne hirdess, és hasonlók.

Én szerettem azt a helyet, viszonylag sokan voltunk, és soha nem volt gond. Többek között, idővel elmaradt a fizetés. :D Segítettem sokat, és nem segítettem. Többek között én is lovagoltattam, egyik nyáron egy tábort nyomtam végig gyerekeknek.

2011. szept. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amikor kimentem terepre lovagolni, akkor valósággal vadásztak rám, hogy lovagolhassanak nálam. A közelben van egy elég nagy lovarda, de annyira átvágták ott a lovasokat, hogy a végén már senki nem akart oda menni.
2011. szept. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A számlaképességet azért említettem, mert mindenütt lehetnek "jóakarók", akiknek szemet szúrsz és felnyomnak. Sajnos tapasztalat. :-(
2011. szept. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!