Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van valami módszer, arra,...

Van valami módszer, arra, hogyan tartsam távol azokat a nagy vérszívó legyeket a lovamtól?

Figyelt kérdés
Gondolok :spray,valami házilag kevert folyadék,por?
2011. jún. 1. 13:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
biztosan a böglyökre gondolsz, igazából azok ellen sajnos még én sem találtam hasznos spray-t ami tényleg távol tartaná őket, de nézelődj lovas boltok webshopjaiban, vagy menj el személyesen egy lovasboltba és kérdezd meg biztos szívesen segítenek majd! Üdv.
2011. jún. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát, ez engem is érdekelt volna, hogy hogy lehet. Viszont van valami, ami bár nem szer, de a teste nagy részén hatásos... HÁLÓ! Olyan mint a lótakaró, csak egy hálós anyag, mintha semmi nem lenne rajta, de nem csípik.. A lábáról meg el tudja hessegetni őket:)
2011. jún. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2011. jún. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a citromfüves lósampont javaslom, mert a böglyök nem szeretik az illatát és elkerülik, ha tehetik.

Tapasztalatból mondom, mivel az én lovamat különösen szeretik a böglyök, a karámban is feltűnően több vérdszívó nyaggatja az én pacimat, mint a többi lovat és mi is ezt használjuk nyáron. Ha egy mód van rá, szerezz be ilyen sampont, nekünk elég jól bevált.

Keverj 2-3 kupaknyi sampont egy nagy vödör vízbe, és alaposan mosd át vele a lovad szőrét, sörényét, utána pedig slaggal gondosan öblítsd le róla a habot. Hetente-kéthetente elég fürdetni, és akkor viszonylag sokáig békén hagyják a pacit a kis dögök. :)

A Decathlon nagyobb üzleteiben egész biztosan találsz ilyen jó áron, de más lovas szaküzletben is lehet, hogy tudnak neked adni. :)

Sok sikert!

2011. jún. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
előzőhöz annyit fűznék hozzá, hogy kb 300-400Ft a citromfű, nem kell hozzá drága sampont venni:P
2011. jún. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ami nekem bevált: neostomosan. én állatorvostól szoktam venni, egy ampulla kb 250 forint, és asszem tíz liter vízhez elég, bár én egy kicsit nagyobb koncentrációban használom. bekevered, és egy flakonba töltve ráfújod. kamámban nagyon jó, de edzés közben addig tart, amíg meg nem izzad. (én ezért szoktam inkább kora reggel terepre menni, mert akkor még nem csípnek a böglyök) a paci.hu-n elég sok ezzel foglalkozó topic van, ott írta valaki, hogy ebben egy nagyon kis mennyiségű kerozin van, és az illető kipróbálta a paraffinolajat is bekeverve, az is bevált, csak sajnos már nem emlékszem, hogy milyen koncentrációban használta. érdemesd végigböngészni azt a fórumot, sok jó ötletet adnak egymásnak a lovasok. :)
2011. jún. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
parasztoknal az a szokas hogy kifustolik az istallo korul..meg ha lehet a lovat is..de azert az kegyetlen..inkabb egy allatorvostol kene kerj valami sprayt ami tavoltartja a legyeket,de nagyon vigyazz,mert van egy verbaj a lovaknal,amit a legyek terjesztenek.es ha ezt elkapja,akkor el kell altatni az allatot mert onnan kezdve hordozza a fertozest..
2011. jún. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Foghagymát ha keversz bele a kajájába minden nap, akkor egy héten belül a bőre is olyan illatú lesz, olyan lesz a kipárolgása és ezt a böglyök nem szeretik - bár ez nálunk nem nagyon vált be.

Vannak különféle sprayk, kenőcsök, balzsamok, amiket ha rákensz a szőrére, olyan illatanyagot tartalmaznak, amik riasztják ezeket a dögöket - hátrány hogy ha elkezd izzadni, akkor kampó a szernek.

Van, aki tényleg füstbe állítja a lovat, és akkor egy darabig olyan füstszagú lesz, hogy messze elkerülik a legyek.

Én ilyen sprayt használok, de vigyázni kell mert az olcsóbbak alig használnak valamit. Múltkor vettem egy drágábbat, és még hígítva is többet ért, mint az olcsó.

2011. jún. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi próbáltunk:

- neostomosant eredmény: kullancsok nem voltak, viszont a böglyök maradtak

- fokhagymát: nem hatott és a lónak se ízlett kajába keverve

- almaecetet: egy darabig ok, de ha rászárad semmi

- drága spray semmi....

Ami ilyen fújkálós cuccok kb addig tartanak, míg elpárolognak a lóról, vagy míg leizzadja munka közben. etetős dolgoknál vagy működik vagy nem...

Mi is keressük a megoldást, szerintem a citromfüvet kipróbáljuk mi is... Mibe kell azt tenni? Ki kell főzni? vagy csak elég bekeverni vízzel, vagy ecettel vagy hogyan?

2011. jún. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2011. jún. 2. 06:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!