Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen szinten nehéz egy...

Milyen szinten nehéz egy rajtengedélyvizsga?

Figyelt kérdés
Lécci írjátok le a véleményeiteket, mert én mostanában szeretném letenni és jó lenne egy oylan lovastól véleményt hallani ,aki már túl van rajta :)
2011. jún. 6. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:
NEM voltam még rajtengedélyvizsgán!!De ha ilyenre vállalkozol akkor biztos tudsz lovagolni.Nincs mitől félned. ;) Sok sikert!
2011. jún. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hm... nem véletlenül vizsga. Nem nehéz, sima alap elméleti kérdéseket tesznek fel, tényleg teljes mértékik az alap lovasműveltséghez kapcsolódnak.

Aztán attól függ, milyen szakágban szeretnél vizsgázni. Ezt nem írtad.

Az ugróról tudok csak nyilatkozni, tavaly nyár elején tettem le. Nem volt nehéz, tapasztalt, öreg (21 éves) kiöregedett versenylóval mentem. Fontos a nyugodt, rutinos, tapasztalt ló, nem árt, ha segítőkész is.

2011. jún. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem nehéz sztem. Persze jól felkészültnek kell lenni, meg kell tanulni egy díjlovasprogramot, és teljesíteni kell egy C0as pályát, de fel lehet rá készülni.

Tudod meg kell venni a vizsgakönyvet, ki kell tölteni, és megtanulni, abból fognak kérdezni, de jó mert fejezetenként benne vannak a kérdések, uh nagyon jól fel lehet belőle készülni.

Számít az, hogy mennyire vagy összhangban a lóval, és hogy mennyire tudod irányítani, kordában tartani, ezért ajánlott, hogy tapasztalt, segítőkész lovat vigyél, de ha erre nincs lehetőség, akkor adnak ott lovat - általában. Szval ha nincs saját, akkor fel kell készülnöd rá, hogy esetleg kicsit nehezebben kezelhető lovat kapsz, de nem vészes a dolog.

Edződnek mondd, hogy gyakoroljatok sok C0as pályát, és h segítsen a díjlovas programnál. Menni fog, no para :D

2011. jún. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!