Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha igaz az az állítás, miszeri...

Ha igaz az az állítás, miszerint a lovas durva keze miatt válnak a lovak keményszájúvá, akkor a nemzetközi szinten versenyző lovasok keze is durva? Vagy?

Figyelt kérdés
Most hirtelen a díjugratás jutott eszembe. Sok nemzetközi versenyen, világkupán, eb-n, ob-n szereplő lovas lovagol valamilyen feszítőzablával. Ebből arra lehet következtetni, hogy azok a lovak is kemény szájúak. Akkor ezek szerint ők is "elrontották" a lovat azzal, hogy durva kézzel lovagoltak?
2011. szept. 27. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
nem feltétlen ök lovagolták be ,veheték is valakitöl van amelyik lónak hajlamosabb a szája a keményedésre hamarabb elérzéketlenedik de tulnyomó részt a lovas kezének a hibája.
2011. szept. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó, de hát nem egy-két lóról van szó, hanem elég sokról. A belovaglók meg nem kezdők, hanem profik, vagy legalábbis profiknak kellene hogy legyenek.
2011. szept. 27. 14:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Talán az úgy könnyebb nekik és a lovaiknak is. Kemény zablával nem kell annyira erős nyomást kifejtsen a ló szájára. Könnyebben vissza tudja fogni akadály előtt, után.
2011. szept. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Feszítőzablával az ugrás után sokkal könnyebben és gyosabban fel lehet vennia lovat. Ahhoz hogy feszítőzablát használhasson a lónak és a lovasnak is tapasztaltnak kell lennie.

A kemény szájúság egy rossz szokás a ló részéről, amit leginkább a tapasztalatlansága vagy a lovasa rossz keze okozhat. Hogy erről leszokjon egy puha zabla vagy hackamore kell meg egy puha kezű lovas.

Pár évvel ezelőtt lovagoltam egy ilyen kemény szájú lovat. 4 éves volt és a gazdája kért meg hogy segítsek neki, mert nem ő lovagolta be és nem érti mi baja a lónak. Végig csikózablával dolgoztam és próbáltam nem a kezemre hagyatkozva (hosszú száron) köröket, fordulatokat, átváltásokat lovagolni. Olyan egy hét után már érezhetően nyugodtabb volt. Ezzel azt akarom mondani, hogy nem kell feltétlenül drasztikus eszközökhöz nyúlni, ha nem megfelelően megy a ló. A feszítőzabla egy olyan lónál, aki retteg a szájában lévő nyomástól egy igazi kínzó eszköz. Lehet hogy egy idő után rájön(belefásul), hogy ha lassabban megy "nem fáj annyira", de attól még nem lesz ellazult és előbb utóbb kitalál valami mást, amivel megszabadulhat a nyomástól. (A saját szememmel láttam, hogy egy kemény szájú ló feszítőzablával hanyattvágta magát)

Nem akarok kioktató lenni, de már elég sokszor találkoztam olyan esettel, ahol egy rossz szokású lónál mindenféle fájdalmas eszközt (sarkantyú, túlzott pálca használat...) vettetek be és aztán sokkal többet ártottak vele, mint kellett volna.

2011. szept. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%
ha nézel ilyen közvetítéseket, akkor láthatod, hogy elég jól vannak idomítva, pl pálya előtt, mikor belovagolnak, gyönyörűen összeszedve, keretben mennek, de amint elkezdik a pályát, felpörögnek. ez teljesen normális, azért egyötvenen már kell akkora tempó, amiből nem biztos, hogy csikózablával fel lehetne venni egy vonal közepén.
2011. szept. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nem feltétlen kemény a szájúk,de igy könnyebb irányitani őket kisebb erővel is,szerintem
2011. szept. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!