Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit érdemes csinálni egy...

Mit érdemes csinálni egy súlyos nyeregtöréssel?

Figyelt kérdés
A lovam marja feltört de hétvégén versenyem lenne veel, hogy tudnám a leggyorsabban begyógyítani a sebét?
2011. jún. 7. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Sok-sok krém,kenőcs..mást nem hiszem hogy tudsz vele csinálni.
2011. jún. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
első válaszoló amit írt+ ütés csillapított használj edzésekre meg a versenyen is !!
2011. jún. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
esetleg szerezz be mostanra egy olyan szivacsot, ami a törésnél ki van vágva. De nagyon nem kéne törésre nyergelni
2011. jún. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok


[link]


erre gondoltam ^^ ez jobb a szivacsnál szerintem, mert ez kifejezetten a feltöréseket akadályozza meg kenegesd neki rendesen. ha meg nem javul akkor ne hajtsd túl a verseny miatt, inkább fújd le ! ne hogy aztán még rosszabb legyen :S Bár szerintem az ütéscsillapítóval ha edzel nem lesz rossz ^^

2011. jún. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jó sok ütéscsillapító szivacs és hámosító minden mennyiségben, és persze minél kevesebb igénybevétel. A verseny után addig pihentesd, míg be nem gyógyul rendesen. Ismerős lovának szétharapták a hátát a legelőtársai, kb 1-1,5 hónapig nyergelni sem tudta.
2011. jún. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jajj azt elfelejtettem, hogy találd meg a törés okát, és kezeld a gyökerénél a problémát (pl másik nyeregalátét, vagy nyereg, esetleg marvédők). [link] igaz kicsit húzós, de állítólag jók.
2011. jún. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

sebolaj napi 2x-3x-or, lyukas szivacs(ok)(ez egy nagyon vastag szivacs ami ki van vág pont ott ahol a mrja van[ezt te tudod csinálni nem kell ezrekért megvenned,az ütés csillapító szinte Sz@rt se ér már bocscsak neked lesz puhább és a lónak kicsit ruganyosabb])

^+ vastag maremelő.ja és rosszul nyergelsz ha fel van neki törve , kérd meg az edződet!

2011. jún. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk az egyik lónak feltörődött, midnen lovaglás után, bár sokáig nem volt lovagolva, de gyakran lehűteni, kenni, és most, hogy megint lovagolják, egy nagyon vastag házi gyártású szivacs van huzatban, ami a marjánál ki van vágva, és két konyharuha valahol a nyereg és izzasztó között, ami ugye nem töri, de kiemeli mégjobban a nyerget, így nem nyomja neki, puhább is, etc.. :)
2011. jún. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!