Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor ülhetek rá? (kérdés rövid)

Mikor ülhetek rá? (kérdés rövid)

Figyelt kérdés
egy 2008-as június születésű Hidegvérű lovon mikor lovagolhatok? pár lépés erejéig.
2011. jún. 11. 17:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mostanába felülhetsz rá. én is 3 éves korában kezdtem fokozatosan lovagolni rajta.
2011. jún. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egy három éves sodrott lovat, nyugodtan lovagolhatol, hiszen ,annyi idős korában ,már fogatban is hajtsák.
2011. jún. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hophop. Azért a kérdező kérdéséből nem nagoyn derül ki, hogy mennyire tapasztalt, de azt a lovat először be kéne lovagolni, és később sem ajánlott még kezdőknek..
2011. jún. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy túl nehéz, akkor már most elkezdheted, de mindenképpen kérd szakember segítségét, az elrontott lovak többsége vágón végzi
2011. jún. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Most már lassan elkezdheted nyereghez szoktatni. Nem tudom mennyire vagy tapasztalt lovas... Felülhetsz rá, de nem egy életbiztosítás, mivel sose tudhatod egy csikónál, hogy mit fog csinálni. Lehet, hogy csak áll és néz, hogy mi van, de lehet belőle rodeó is. Attól hogy hidegvérű még ugyanolyan hisztit levághat.

Szépen szoktasd futószárhoz és nyereghez, majd szép lassan lovashoz.

2011. jún. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az látszik, hogy a kérdező tapasztalatlan, NAGYON IS! Ha valaki nem tudja mikor lovagolnak be egy csikót, akkor nem tud erről semmit. Ne is adjatok neki ötleteket, mit hogy csináljon, kérje szakember segítségét! Nem úgy van hogy csak felnyergeled mint egy lovat, aztán ráülsz...
2011. jún. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

nagyon jól tudom, hogy nem úgy van , hogy csak felnyergelem és uccuneki.

edzőm fogja majd belovagolni.

köszönöm a válaszokat

2011. jún. 12. 10:04
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
És az edződ nem tudja hogy mikor lehet? :O
2011. jún. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
belga hidegvérűm van, most egy éves és már elég nagydarab hogy a kis termetemmel lovagoljam :D
2011. jún. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

utolsó:

lehet h látsztra elég nagy, meg te könnyű vagy, de akkor is még fejlődésben van, nem nagyon kéne terhelni, később komoly gondok lehetnek belőle...

2011. jún. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!