Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan vagy hatarozott a...

Hogyan vagy hatarozott a lovakkal?

Figyelt kérdés
nincs lovam, de allandoan talalkozom veluk. a gond csak az hogy egyaltalan nem tisztelnek, kutyaba sem vesznek. elso dolguk hogy megprobalnak megharapni, a masodik hogy siman atmennek rajtam. azt mondjak hogy legyek hatarozott, de megis miben all ez? jol orbavagom hogyha csipkelodik vagy mi?
2011. jún. 16. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Simán átmennek Rajtad...? :)

Elég jól bírod ahhoz képest, h van vagy 6-700 kiló súlykülönbség. :)


Nem kell egyből szájonvágni egy lovat, ha játszik, de azért látni kell, hogyha már szemtelen - és akkor igenis oda kell csapni. És otthagyni.


Nyugodtnak kell lenni, határozott mozdulatokkal dolgozni körülöttük. (nem kapkodni, hadonászni ésatöbbi)

2011. jún. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem taposott meg, de nem egyszer kellett mar felreugranom, joparszor pedig felreloktek ha nem voltam eleg gyors
2011. jún. 16. 21:55
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom te sem tiszteled a lovakat. Nem kutya,se macska.A ló egyenlő bánásmódot igényel.Aki előttem írt annak meg igaza van.Neh hangoskodj,hirtelen mozdulat stb... bár ha szabad megkérdeznem hol is találkozol a lovakkal? lovagolsz vagy csak elmész az úton egy tanya melett és a kerítésél találod őket ?
2011. jún. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igaslovak, gyakran dolgozom veluk nyaron
2011. jún. 16. 22:01
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Értem. akkor mápedig ha velük dolgozol próbálj tiszteletet mutatni feléjük.És lásd,ők is tisztelni fognak. Ezt csak azért mondom mert a ló OK nélkül NEM "támad" az EMBERRE.
2011. jún. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nem tamadnak, csak egyszeruen nem is torodnek velem, mintha ott se lennek. masok siman vezetik oket, tolem meg elhuzzak az orrukat
2011. jún. 16. 22:05
 7/9 anonim ***** válasza:
Próbáltam máshogy fogalmazni, de csak a határozatlan jutott eszembe. Ha úgy vagy vele, hogy igenis veled foglalkozik, igenis vezeted és megy utánad, akkor nem fogja elhúzni a fejét, vagy bármi. Ne fogadd el lehetőségként azt, hogy megteheti ezeket. Legyél következetes! Ha odamész, hogy most kikaparom a patáját, de nem adja fel, akkor addig próbálkozol, amíg fel nem adja, mert ha otthagyod, a fejedre fog nőni, és az minden szempontból rossz (és veszélyes is!). Addig csinálod, amíg nem adja, addig húzod vagy vezeted amíg nem megy, és még véletlen sem hagyod rá. Ha valami nem megy kérj segítséget, de semmiképp se hagyd úgy, mert megszokja, és elkapatod.
2011. jún. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Talán mert ilyen ellenszenvesen állsz hozzájuk. A ló a munkatársad, tiszteld és ő is tisztelni fog. Nyugodt, de magabiztos hangon kell velük beszélni, ha csipked és nem játékból teszi, hanem erősebben ráfog, akkor én is figyelmeztetőleg szájba vágom. Mennyit barátkozol velük? Néha nem árt csak kivezetni és lepucolni, vagy legeltetni, néha almát répát adni nekik. A munkaidőn kívül is törődni kell velük, mert ha csak állandóan megjelensz és meló van, akkor azt összeköti és nem igazán akar veled törődni.


Lehet velük játszani is. Próbáld ki, hogy kivezeted és elkezded különböző pontokon tolni pl vállon. Eleinte nem fog arrébb lépni, de amint látod, hogy enged a nyomásnak dicsérd meg. Ezt addig játszd vele míg minimális nyomásnak nem enged, vállon, szügyön, csípőn.

2011. jún. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Aha. Eddig tenyleg otthagytam ha makacskodtak es vegul mas foglalkozott vele, de legkozelebb makacsabb leszek, meg majd probalok munkan kivul is foglalkozni veluk.

Kossz a valaszokat.

2011. jún. 17. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!