Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi idő mire belovagolnak...

Mennyi idő mire belovagolnak egy lovat?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy csak az alap dolgok pl. szépen nyugodtan vágtázzon .

Tudom h ez lovanként változó de kb. mennyi idő?


2011. jún. 19. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
2-3 hónap, napi szintű képzéssel, és tényleg minimum szintre! Amúgy több év.
2011. jún. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szinte lehetetlen megmondani. Attól függ, mennyire együttműködő a ló. Vagy milyen a belovaglója. Ha nagyon akaratos, erőszakos ember, akkor eleinte ugyan hamar "tanul" a ló, de később lesznek negatív következményei.

Ha szépen, nyugodtan, játékosan mutatják neki a dolgokat, akkor ugyan több idő megy el az alapokra, de utána meg sokkal gyorsabban lehet vele haladni.

Tehát, az alapszintű lovagolhatóságig legalább fél év kell. A teljesen nyers, nem futószárazott csikótól kezdve.

2011. jún. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
hát az 1-2 hónapot kicsit kevésnek találom.. nemrég ültem egy olyan lovon, aki teljesen szelíd volt és már fél éve lovagolta egy díjlovas hölgy, de alig ugrott be vágtába, és ha összeszedetten mentem vele lépésben akkor elbohóckodva, ügyetlenül lépegetett előre.. :D
2011. jún. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1-2 hónap alatt be lehet törni úgy, hogy csak tapasztaltabb emberek ülnek rajta, utána könnyen el lehet rontani, mert a betörés és a belovaglás 2 külön dolog. A lovamat 1év alatt lovagoltam be úgy, hogy semmit sem kényszerítettem rá, mindent úgy csináltam, hogy kedvét lelje benne, ezért szívesen csinálja a dolgokat, sosem ellenkezik, mint pl egy betört ló.
2011. jún. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
egyik ismerősömnek 3 éves lova van, 3 hónap alatt belovagolták....egyébként tökéletesen megy
2011. júl. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!