Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovunknak (20 éves múlt)...

A lovunknak (20 éves múlt) tüdőtágulata van van valami szer amivel csökkenthetem a "szenvedését"?

Figyelt kérdés

Kint volt az állatorvos több nap egy más után kapott injekciókat már nem köhög annyira!

Max annyit dolgozik,hogy kocog a kocsiban!

Valami gyógynövényt vagy valami ilyesmit tudtok ajánlani?

Légyszi normális válaszokat!


2011. jún. 22. 23:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Fájdalomcsillapításra külsőleg és belsőleg egyaránt nagyon hatásosnak bizonyul a gyermekláncfű. A növény minden része gyógyító hatású. A belszervi betegségek közül az epeműködést szabályozza, de vízhajtó hatása is ismert. A reumával és a köszvénnyel járó kellemetlen érzéseket csökkenti.


A csípős csalánt a népi gyógyászat és a természetgyógyászat is méregtelenítő, vértisztító, immunerősítő gyógynövényként tartja számon. A gyomnövény minden része jó valamilyen panaszra, tünetre, legyen szó vérszegénységről, sebgyógyításról, reumával, lumbágóval járó fájdalmas tünetek – kiegészítő – kezeléséről


Esetleg nyugtató hatású:

Kamilla - a kamillát legjobb, ha teaként fogyasztjuk, mert így képes a leginkább kifejteni lazító, nyugtató hatását.

Vagy nyugtathatnád T-érintéssel is...

Szerintem fontos h sokat legyél vele és tartsd az állatorvos utasításait is...

Jobbulást neki:))

2011. jún. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
a Tüdőproblémás lovat főleg ilyen korba jobb elaltatni mint szenvedni hagyni
2011. jún. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ami segíthet még, a szabad levegőn tartás, esetleg éjjel is, és a száraz, pormentes alom és takarmány.
2011. jún. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Van még egy paszta - sajnos nem emlékszem a nevére - hörgőtágító v milyen hatású, és könnyebben lélegzik tőle, és megakadályozza a túlterhelést, ennek következtében a gyulladást. asszem az anivetben lehet venni.

De van még az Equistro-nak egy kimondottan légzőrendszeri problémákra kifejlesztett gyógynövény-pora, azt is lehet adni nyugodtan. :D

2011. jún. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt egy nagyon sújos tüdőgyulladásos lovunk, és már senki sem hitt benne h életben marad, de a szüleim küzdöttek érte, gondoskodtak róla és még ma is teljes életet él. Vagy egy ismerősünknek volt egy sújos patairhagyulladásos lova, az állatorvos már-már javasolta az elaltatását, nekünk adták nyár elején, és ősz elején már bisztosan állt a lábán, utána nemsokkal teljesen meg is gyógyult. Sok sikert neked is!:))
2011. jún. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönjük szépen a tanácsokat és a biztatást!

A ló nem köhög már 2 napja egész nap karámba van csak éjszakára van boxban de ott is az ablakok nyitva vannak és az ajtó alja van csak becsukva hogy innen is levegő érje!

Aki meg azt írta, hogy miért nem altattatjuk el: Van lovad? te elaltattatnád abban az esetben ha a ló már 18 éve veled van?

illetve nem szenved csak köhög

2011. jún. 23. 15:49
 7/10 anonim ***** válasza:
Azóta hogy alakul a paci sorsa?:)
2011. júl. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Már nagyon jól van! Köszöni!

Kap minden nap kamillát.

Meg vettünk neki gyógynövény keveréket kb heti 1-2-szer köhög az állatorvossal is megnézettük azt mondta hogy ha kapja a gyógynövényeket és mindennap tud legalább 1 órát kocogni akkor jól lesz! (Kocognia azért kell hogy ki jöjjön az orrán a trugyi a tüdejéből!)

2011. júl. 12. 22:05
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor örülök neki! (Látod-látod mondtam én hogy fel fog épülni!:)) ). Itt meg már néhányan elaltatásról beszélnek...:/ Nekünk is volt a szomszédban egy öreg bácsi, akinek 35 éves volt a lova, és teljesen egészséges volt.

A legelső, 11:08 és az utolsó vagyok!:)


Ui.:Mondtam ugye h a kamilla jót tesz majd neki.;)

2011. júl. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen a kamilla tökéletes imádja!

Reméljük ő is meg éli a 35-öt!! :))

2011. júl. 14. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!