Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lómenhely vagy ilyesmi van...

*LucaMolly* kérdése:

Lómenhely vagy ilyesmi van Magyarországon, ahol lehet is örökbe fogadni lovat?

Figyelt kérdés
2011. jún. 30. 18:53
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Második részt ne értsétek félre,úgy értem, hogy tudom h van a NOÉ-nál, de ott lehet is örökbe fogadni, mert én úgy tudom h nem
2011. jún. 30. 18:56
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
2011. jún. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Lómenhelyről ne vegyél lovat mert van oka hogy nem egy boldog gazdánál van hanem ott.És tényleg nem akarlak sértegetni,de ha azért akarsz onnan mert ott "ingyen" van akkor neked nem való ló mert egy kisebb betegsége fel fal 200ezret.
2011. jún. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy lómenhely sem ad örökbe,ott általában lovagolhatatlan,használhatatlan jószágok vannak.

Ha életet akarsz menteni,menj ki ősz környékén a KIncsem Parkba vagy Alagra,ott olcsón,100-200 ezer között kapsz vágóhídra szánt,de fiatal és használható lovat minden papírral.Annyi a bajuk,hogy nem keresnek elég pénzt,és ősszel kell a helyük a csikóknak.

2011. jún. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A harmadik válaszolóval nem értek egyet. Lovak esetében is van sajnos olyan, hogy meggondolatlanul veszik meg az állatot, aztán mikor elmúlik a varázsa, vagy kiderül, hogy nem tudnak tőle nyaralni menni, mert nincs kire bízni, akkor lemondanak róla. Csakhogy ők többnyire nem az utcára kerülnek, hanem a vágóhídra. Nem tudom, hogy honnan lettek mentve ezek a lovak, de ők is megérdemelnek egy második esélyt.

Betegen szerintem az ő esetükben is tolódik az örökbefogadás.

A második válaszoló által linkelt oldalon gyönyörű állapotban vannak az állatok a képeken, persze nem ennyi alapján kell dönteni, de ha fedi a valóságot, akkor le a kalappal!

2011. jún. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló linkelt nem a második..
2011. jún. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A Zakuszka tanya sem ad örökbe, azért, mert ott jó helyük van a lovaknak, és nem akarja biztos jóból a bizpnytalanba lökni őket, viszont örökbeadás-közvetítés van a honlapon. (azt h menhelyes lovat nem ad ki, le is írja. Nem is egyszer)


És a menhelyes lovak nem véletlenül vannak ott, ők többnyire nem megunt jószágok, hanem vágóra szántak.

Inkább vegyél, az olcsóbb. Örökbe csak akkor fogadj, ha sok pénzed van a betegsége kezelésére, no meg időd.

2011. jún. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Oké, amúgy második válaszoló: nem sértődtem meg, valszeg nekem is ez lett volna az első reakcióm, de nekünk a kutyáink is menhelyről vannak:)

Mindenkinek kösz a válaszokat:)

2011. jún. 30. 19:46
 9/13 anonim ***** válasza:
én is szerettem volna örögbe fogadni lovat próbáld meg a missinánál baranya megyébe ott lehet szerintem van oldaluk is
2011. júl. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

SOS !!!

"ELAJÁNDÉKOZNÉK két lovat,akár külön-külön! Vágó elől menekülnek. :( Az egyik 22 éves mén, orosz ügető, teljesen egészséges, de sajnos az idő már kikezdte az izületeit. Gyerekek lovagoltál, nagyon barátságos. (Én még rajta tanultam..) A másik paci egy 16 éves herélt, millitary ló, tüdős, de gyerekek alatt elporoszkál. Mindkét ló nagyon könnyen kezelhető! INGYEN!!! Kérlek ,akit érdekel hívja a 06303855715-ös számot!"

készítette: Állatvédő Szervezetek

2011. júl. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!