Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Derékkal kell hajtani a lovat?

Derékkal kell hajtani a lovat?

Figyelt kérdés
Ha igen, hogyan?
2011. júl. 1. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem csak azzal,de ha minden nélkül lovagolsz akkor csak a sarkadra és a derekadra hagyatkozhatsz.Előre kell tolni,de ezt így nem lehet elmagyarázni.
2011. júl. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem valahogy úgy magyarázta az oktatóm tanügetésnél, hogy : előre,fel,előre fel
2011. júl. 1. 22:36
 3/7 A kérdező kommentje:
de hiába előre, mindig hátracsúszok :/
2011. júl. 1. 22:36
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha hátradőlsz, akkor a derekad teljesen automatikusan előrefelé nyomja a jó hátát. Így értik a derékkal való hajtást, nem azt, amikor "kiugrálnak" a nyeregből az emberek. Nem lökögetni kell a csípőddel a lovat előre, csupán ezt a finom előreható nyomást kell gyakorolni. És mindent csupán azzal eléred, hogy hátradőlsz. Igazán nem bonyolult:)
2011. júl. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát meg foggal, körömmel!
2011. júl. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem az a legfontosabb, ahogyan a derekad mozog. Annak csak finoman kell követni a ló mozgázát, nem kell feleslegesen "lövöldözni" vele. Szépen dőlj hátra húzd ki magad, vállakat is hátra. A kulcs a kezed és a lábad. Rövidítsd le, azaz zárd össze az öklöket, és finoman húzd a szárakat, hogy "gitározni" lehessen rajtuk, így persze megállna, de ha mindkét sarkad odateszed, akkor gyönyörűen fog menni. Remélem nem volt nagyon összevisszaság amit írtam, és tudtam segíteni. :)
2011. júl. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 x) ***** válasza:
Hát nem tudom pontosan mire gondolsz de nekem idősebb 20 éve lovakkal foglalkozó tanárom van(volt)ő mondta hogy fölösleges derékből pumpálni a lovat.. de természetes hogy mozog a derekad pl ügetés közben de az inkább csak fel-le.
2011. júl. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!