Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lehet az adott jármódba...

Hogyan lehet az adott jármódban jobban hajtani a lovat?

Figyelt kérdés
Tehát, hogy ne kezdjen el pl. lépésből ügetni, csak gyorsabban lépjen, vagy éppen gyorsabban ügessen?
2011. júl. 26. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:
A jármódon úgy gyorsíthatsz ha a szárakat tartod, nem enggedsz és közben finoman előre hajtod. Ha átvált a következő jármódba akkor azonnal állítsd meg és próbáld újra amíg meg nem érti mit szeretnél.
2011. júl. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hogyan tudom finoman előre hajtani?
2011. júl. 27. 07:58
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már többször szó volt róla, de tessék:


LÉPÉS:

Mivel az előrehajtó segítséget a ló megfelelő oldali hátsó lábainak adjuk lépésben, ezt akkor kell tenni, amikor az aktuális oldali hátsó láb lendül. Ez pedig az átlós első láb talajfogása után történik.

Tehát amikor a ló jobb első lába földet ér, a bal csizma hajt előre a hevedernél, amikor a bal első lába talajt fog, a jobb csizma hajt. Mellette derék.


ÜGETÉS:

Könnyűügetésben a csizmák és a derék finom előrehajtó segítsége a leülés ütemekor történik. Tanügetésben minden ütemre - itt fokozottabb a derék segítsége.


VÁGTA:

minden ütemre a vágtabeugrató segítséggel előrehajtás. Vágtában a minden ütemre való -mielőtt a belső hátsó "indító láb" lendül- belső csizma+derék előrehajtó segítsége, miközben a külső csizma a heveder mögött kb egy tenyérnyivel ellentart, tehát előrehajtást nem végez.

2011. júl. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

utolsó válasz nagyon profi :)


ha a lépésben való fokozás leírása kicsit bonyolult, akkor én úgy szoktam magyarázni, hogy ha megfigyeled, akkor a ló oldala lépésben ide-oda hintázik oldalra. neked mindig akkor kell csizmát alkalmaznod, amikor érzed, hogy ellendül, mintha "tovább szeretnéd nyomni"

2011. júl. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

:)

Igen, így is lehet.

Én is vagy azt oktatom, hogy a domborodó oldalra nyom, vagy úgy, hogy jobb első letesz, bal nyom, bal első letesz, jobb nyom.


Valóban kicsit bonyolult lett, csak kicsit meg akartam magyarázni a logikáját...

2011. júl. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az elsövel anyibban nem értek egyet hogy ha tartod is meg hajtod is az nem jo engedj rá a szárakra pont etöl megy le mélyre és lép be magaalá ha inditasz mindig engedj rá ! csak ne lötyögjön a szár
2011. aug. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%
Vedd elő a 9miliset eressz bele a popójába, és ha nem érti akk ismételd meg... ( nem nem vagyok állatkínzó csak ez most kijött:D)
2011. aug. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!