Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Holnap megyek lovasiskolába....

Holnap megyek lovasiskolába. Mit vigyek magammal?

Figyelt kérdés

Ma, kb 1 órája tudtam meg, hogy holnap reggel lovas iskolába megyek.Milyen ruhába menjek?Lovas felszerelésem nincs. Lovasiskolában szoktak adni felszerelést?? Vagy magunknak kell megvenni?


Köszi szépen előre is a válaszokat!


2011. júl. 3. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kényelmes felső, esetleg széldzseki.

Testhezálló, kényelmes, hosszú nadrág (nem farmer!!).

Lehetőleg olyan cipő, aminek van egy kicsi "sarka" = esetleg ha van olyan sport v félcipőd, aminek a sarka nincs egyszintben a talpával.

Lovagló kobakot szoktak tudni adni mindenhol.

Sok sikert, jó lovacskázást!

2011. júl. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Ha van biciklis sisakod, vidd el, hátha nincs tartalék kobakjuk (bár mindenhol kötelező lenne).
2011. júl. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha tényleg semmid nincs, azt előre jelezni kell. Az első alakalomra adnak kobakot, védőmellényt( de az utóbbit nem minden esetben).

Olyan ruhában menj mindenképp amit nem sajnálsz összekoszolni. Ha van cicanadrágod, abba menj, mert az testhezálló. Ha nincs, egy egyszerű melegítő nadrág is megteszi. Cipőnek - tornacipő tökéletesen megfelel. a felső az mindegy, de mivel valószínűleg hűvös lesz, vigyél magaddal pulcsit. kesztyű az nem fontos, viszont ha már az első alkalommal kidörzsöli a kezeda kantárszár, akkor vegyetek mindenképpen. Lovaglás után pedig ha van a közelben decathlon, akkor mindenképpen nézzetek be. Ott a legolcsóbban tudjátok beszerezni a jó minőségű kobakot,lovaglónadrágot,lábszárvédőt,kesztyűt. Ha gyakrabban fogsz járni, akkor majd ráér akkor megvenni a lovaglócipőt. Remélem segítettem. Ja, és lovaglás utánra vigyél magaddal 1-2 almát és vagy 2-3 répát, hogy el ne felejtsd megjutalmazni a lovat. Magadra gondolva pedig egy üveg vizet.

2011. júl. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:D Arik vagytok:)
2011. júl. 3. 17:40
 5/9 anonim ***** válasza:

lapos, viszonylag kemény tlpú, nem bumszi cipő, olyan aminek nincs nagy nyelve.

kényelmes, nem 3 számmal nagyobb felső (hogy az oktató lássa az ülésed)

kényelmes, hosszú szárú naci, hogy biztos h ne csússzon fel, vihetsz hozzá egy térdzoknit is.

Dechatlon nem túl jó minőségű (mmint az olcsóbb cuccai) de azoknak akik nem napi szinten lovaznak, azoknak megéri.

Egyedül a lábszárvédőt emelném ki, mint különösen rossz. Egyébként a nacijuk heti 1-2 alkalommal lovaglóknak nagyon jó, mert olcsó és kényelmes.

Jó lovazást!

2011. júl. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

17:28-as vagyok.

az előzőnek nincsen igaza, 2 éve vettem a decathlonban mind a 4 lovaglógatyám, azóta nem vettem újat, és én naponta járok lovagolni már 8 éve. Semmi bajuk nincsen, olyanok mintha újak lennének( persze ha kimosom ).

Lábszárvédőkről pont ugyanezeket tudom elmondani.. szóval szerintem felesleges egy lovaglónadrágot megvenni 13+ért, amit a nagylovasból, vagy klp-ből vagy horzéból venne az ember. :)

2011. júl. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ha 2 éve vettél 4-et, az kb használat szempontjából azt jelenti, h fél éve vettél 1-et. Feltételezve h egyenletesen használod.

Bnőmnek 1 egész hónapig bírta, utána szétment, pedig csak napi 2 lovat lovagolt le benne minden nap.

A lábszárvédője meg úgy kitágult, h a talpa alatt átmenő gumi ellenére körbefordult a lábán.

Nem azt mondtam h nem jó, csak azt, h annak aki minden nap lovazik, nem érdemes 1 db 4000 Ft-s dechatlonos nadrágot vennie.

(nekem is van, de van mellette még 5-6 darab, nagy része használtan lett véve, vagy akciósan :) )

Meg most egy versenyen vettem turis nadrágot, telibőrös, nagyonjóanyagú, tök jól néz ki, és ez is 4000 volt.

2011. júl. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
van lovas turi am? hol? annyian mondják.. előtted lévő vagyok még mindig.
2011. júl. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az már megszűnt, én írtam régebben is, most versenyekre jár a tulaj egy utánfutónyi használt lovaglónacival, sérült, beteg lovaknak gyűjtenek vele :)

És tök jó nadrágjai vannak. Legutóbb egy pony klubos versenyen láttam.

2011. júl. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!