Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lehetnék egy kicsit...

Hogyan lehetnék egy kicsit bátrabb?

Figyelt kérdés

Ismerősöm lovához ki szoktam járni, segíteni körülöttük. De néha próbál farolgatni. Vagy ha a boxába van kikötve amikor csutakolom akkor is a farát felém fordítja meg próbál mintha oda"szorítani" a falhoz. Én meg rögtön megijedek.

13/l

légyszi csak normálisan válaszoljatok.


2011. júl. 4. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Erre nem tudok pontos választ adni , mert nem ismerem a lovat. Kérdezd meg az ismerősödet , hogy hajlamos-e arra , hogy rád faroljon. Ha nem , akkor lehet, hogy te értelmezed félre és semmi rosszindulat nincs a lóban.

Ahhoz , hogy leküzd a félelmed , ahhoz csinálni kell azt amit félsz. Az egyik ismerősöm pl félt a kakasoktól , elmentek külföldre és egy olyan helyen kellett végigmenniük ami teli volt kakasokkal...végigment , azóta nem fél tőlük.

A ló érzi , ha félsz , a félelmedet váltsd át szeretetre , higgy a lóban és ő ezt érezni fogja :)

2011. júl. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én jártam úgy h telibe nekem tolta a hátulját a boxban egy egyébként tök barátságos ló.

Először megijedtem, aztán rájöttem h szereti a a seggét vakargatják xd

2011. júl. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! Ha tényleg csutakoláskor csinálja ezt akkor ahogy előttem is írták azt akarja hogy a fenekét vakargasd meg :D Főleg a vedlési időben csinálnak ilyet, először énis megijedtem hogy most éppen élvezkedik vagy szenved xD ezt onnan tudom megállapítani hogy a fejét magasra emeli és (ha az istállóban van) akkor olyan mintha a felső ajkával a falat vakargatná.Ilyenkor nyugodtan vakargasd erősebben mer jólesik neki =)

De hogyha csak megpróbál odanyomni a falhoz amikor benn vagy nála akkor határozottan szólj rá pl: Menny odébb! ,és lökd arrébb a hátsófelét.

Jó lovazást! =)

2011. júl. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben! nagyon köszönöm a válaszaitokat :)
2011. júl. 4. 21:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Határozottabban arréb lököd/tolod. Aztán vakargathatod amennyit akarod, de attól, hogy ez egy normális ló, lesz olyan, ami nem lesz az, és annál kevés veszélyesebb dolog van, mint mikor egy ló beszorít...
2011. júl. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem. Hát ő is már többször belémcsípett meg megpróbált megharapni. mondjuk múltkor rúgni is próbált, amikor arébb toltam.
2011. júl. 5. 17:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nyergelésnél hevederhúzásnál nem csíp, csak hátranéz, told el a fejét, és óvatosabban húzz hevedert, mert hevederiszonyos lesz. Ha pedig megcsíp, csapj az orrára, vagy ott a szájára, minden alkalommal, de azonnal, hogy tudja, miért kapja. Az pedig igencsak nagy baj, hogy ilyeneket megengedsz neki, ezen nagyon gyorsan változtatnod kell!
2011. júl. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

nem szoktam megengedni nekem.

pofán szoktam vágni.

2011. júl. 5. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!