Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Angol vagy western nyereg?...

Angol vagy western nyereg? Melyiket szeretitek jobban? Miért?

Figyelt kérdés
:)
2011. júl. 12. 01:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Én tanultam mind2t.Jobban szeretem az angolt mert elterjedtebb és ..egyszerűen jobban tetszik nekem.A westernbe nem lehet olyan precízen irányítani a lovat.De valaki azért szereti inkább ezt mert különlegesebb,kevesebben tanulnak így.
2011. júl. 12. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mind a kettőben teljesen máshogy kell lovagolni, de én az angolhoz vonzódom inkább...:)

Bár western stílusban még nem lovagoltam, de azért is mert nem nagyon nyerte el a tetszésem...:P

Ha nyergekről van szó és nem stílusokról akkor pedig az angol, mert míg a western baromi nehéz, ez könnyű, és legutolsó sorban tetszik is.:)

2011. júl. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Távlovas, azért mert kényelmes, praktikus.
2011. júl. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Western:

Előny:

- A lovasok napokat töltenek nyeregben (eredetileg) ezért kényelmes.


Hátrányok:

- Bonyolult ugrani így

- A nyeregszarv felöklelhet, amikor az angol nyeregben max csak elűrecsúsznál a ló nyakára. (Pl bakolásnál)

- A lóval kapcsolatban leszel, de CSAK AKKOR, ha nem csak úgy western felszerelést használsz, hanem meg is tanulod a használatát. Elég ciki lenne, ha belerántassz a feszítőzablás ló szájába, amitől seggre ül, nem? xD


Angol:

Előnyök:

- Ez inkább sport, mint a western

- A westernhez képest merev


Hátrányok:

- Max annyi, hogy egy kicsit könnyebb kicsúszni belőle, mint a western nyeregből (de meg lehet tanulni... :P), és hogy kényelmetlenebb, mint a wesco nyereg. (De nem mindegy? Most lovagolni akarsz, vagy egy párnázott székben ülni?!)

2011. júl. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, a merev a hátrányokhoz megy!
2011. júl. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én a westernt jobban szeretem!

Nehezebb kiesni a nyeregből és a túrák is kényelmesebbek.

Angolban nem sokat ültem de nem a legkényelmesebb.

westernben nehezebb a lovat írányítani (ha tényleg westernezel) de a hackmore kantárt imádom!

Angolban viszont lehet ugratni és sokkal elterjedtebb.

De ló és lovasfüggő.

Pl: a lovam csak a hacmore kantárt és a western nyerget engedi ilyenkor olyan mint egy bárány. Ha angol nyereg van rajta meg normális csikó zabla és kantár le akar dobni. Szóval ló függő is.

Amúgy én szeretek szőrén is lovagolni! :))

2011. júl. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én az ausztrál nyeregre szavazok :D Az ötvözi az angol és a western nyereg előnyeit. Kiesni szinte lehetetlen belőle, mélyen ültet, frankó támaszai vannak, hosszú oldalszárnyai vannak, túrázásra idomításra tökéletes, súlyra könnyebb, mint egy wesco nyereg.

Nekem angol nyergem van, de sokszor ültem wescoban is. Egyszer ültem egy ausztrálban, azóta is ilyet szeretnék, csak sajna az én pénztárcám túl kecses hozzá :( De gyűjtögetek rá.

2011. júl. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen a sportirány. Ha csak túrázgatásra, hobbi célra kell akkor a legkényelmesebb a western, de az angol is az, főleg hogy ezt szokják meg a lovasok . Ez az elterjedtebb. Az angol inkább a többfunkciójú lósportra van tervezve. Kicsi, könnyű
2011. júl. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak az angol!!:)

Western azért nem, mert fotelben itthon is tudok ülni..:)

2011. júl. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
nekem is inkább az angol jön be jobban :)
2011. júl. 14. 09:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!