Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez a ló beteg a képen? (U. I....

Ez a ló beteg a képen? (U. I. : Nem horror kép, korhatár nélkül megtekinthető. :D)

Figyelt kérdés

Itt a link: [link]

Azért gondolom, mert a farka is rövid, és a sörénye is... Beteg lenne...? Másik kép: [link]


2011. júl. 12. 11:51
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Akkor senki se tud segíten?! Utolsó! Épp azt írom, hogy így vágják, és föláll, de ennek a lónak nem, mert ritka. Az üstöke is, ez nem levágás kérdése... Hozzáértő, vagy FJORDOKKAL tapasztallt válaszátkérném, mert ez így nem segít. :(
2011. júl. 12. 12:45
 12/40 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit gyengébbnek tűnik valóban a sörénye és a farka is, mint egy normál fjordnak.

De abból, hogy a farka is ritkább, inkább arra gondolnék, hogy vagy nagyon fiatal, vagy valóban szőrhibás. Esetleg nem tiszta fjord.

2011. júl. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
Nem tisztavérű, nyakon sütött. (Vagyis elvileg tisztavérű papírok nélkül, dehát... Jó duma) De ez a "szőrhiba" gyógyítható? És mivel jár? Csak szépség?
2011. júl. 12. 12:49
 14/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem megfelelő és következetes tenyésztés eredménye. Azt hiszem, az ilyen egyedeket kizárják a tenyésztésből.

Az, hogy nyakon van sütve (mo.-i sütés?) feltételezi, hogy nincs teljesen rendben minden a származása körül. De persze az is lehet, hogy csak adminisztációs oka van.

A szőrhibával nagyon nem tudsz mit kezdeni, esetleg lehet neki biotint vagy sörélesztőt, vagy valami szőrre való szert adni, de csodát ne várj.

De nem értek a fjordokhoz, szerintem ha vacilálsz a megvételén, keress valami hozzáértőt, vagy a szövetségből valakit, de ez a része tényleg passz.

2011. júl. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
100%

Ja, már látom, Vas megyei.

Ezek szerint nem is csikó már, úgyhogy nagyjából ilyen marad.

Lehetne picit kutakodni a származása körül a sütés alapján, bár alkatra, fejre tiszta fjord.

2011. júl. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
A fjordok nagyon jól hordozzák a géneket még félvérként is... Hogy tudnék utánanézni a származásának?
2011. júl. 12. 13:22
 17/40 anonim ***** válasza:
A képen eléggé úgy néz ki mint akinek le van vágva!
2011. júl. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim válasza:
Ez valóban egy fjord. A nem megfelelő sörény ill. farok általában takarmányozási hibák miatt alakul ki, de ez semmiképp se betegség. Amúgy a hasával semmi baj, ennél a fajtánál ez teljesen normális, hisz nem egy elegáns, hátas ló
2011. júl. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
14:07! A válaszod első felét nagyon köszönöm, a másodikhoz meg hozzáfűzném, hogy nagy fjordmániás vagyok, tudom milyen egy jó fjord, de ez akkoris sok. xD Asszem nem kéne abrakot kapnia... ._. (Nem az én lovam, ez csak hirdetés. Nem venném meg a lovat, csak tanulok. xP)
2011. júl. 12. 15:54
 20/40 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet, hogy a sörényét direkt így vágták le, pl hogy lehessen bogyózni.. A farka meg nem tudom, láttam már ilyen rövid farkú lovat egy versenyen, nem értettem, hogy miért olyan neki, még ha most belovagolt csikó is lenne, akkoris hosszabbnak kéne legyen.. Szerintem simán levágták.. A pólólovaknak is borotválva van a sörényük..
2011. júl. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!