Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meddig bírja egy macska étel...

Meddig bírja egy macska étel nélkül? Ugyanis beteg, kezelés alatt van, infúziót kapott kiszáradás miatt, de itthon semmit nem eszik 3-ik napja, borul fel a gyengeségtől.

Figyelt kérdés
Tápanyagot tesznek ilyenkor az infúzióba?
2011. okt. 28. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Szia! Szerintem kérdezd meg a dokit, aki kezeli, hogy mi a helyzet az evéssel. Addig is egy dolgot tudok még tanácsolni, amikor nekünk volt hasonló helyet a doki azt mondta, hogy kis időközönként (1-2 óra) cseppentsünk mézet a nyelvére, hogy a vércukorszintje rendben legyen, és ne essen össze. Próbáljátok ki.
2011. okt. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%

Azért elég sokáig bírja étel nélkül, akár hetekig is. Persze próbáljátok rávenni az evésre.

Ivásra viszont oda kell figyelni, sokszor nehezen megy az első ivás a műtétek után.

A miénk is teljesen levert volt addig, amíg először nem tudtuk nagy nehezen megitatni, utána viszont azonnal jobban lett és rögtön evett is.

2011. okt. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor vitaminpasztát kell nekik adni mert az sűrítve tartalmazza a szükséges tápanyagokat. Ezt állatorvosnál lehet kérni vagy állatpatikában venni. Ezt általában imádják a cicák és a beteg, gyenge cica is meg tudja enni. Fontos lenne hogy ne gyengüljön le teljesen, próbáld ki ezt!
2011. okt. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2011. okt. 29. 20:55
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

CSak azért írok még ide (bár tudom, hogy régi kérdés volt), mert nem akarom, hogyha valaki erre jár, a sok butaságot készpénznek vegye.

Az totális TÉVEDÉS, hogy az állat hetekig kibírja élelem nélkül! Ez NEM IGAZ!!!

2012. dec. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%

Ilyen esetben mindig szólj az orvosnak! Ugyan úgy életveszélyes ha nem eszik, mint az embernél. Éhenhal! 2-3 nap után - elnézést, de rég olvastam utána- valami történik a májjal. Minden valamirevaló állatorvosi oldalon olvasható, hogy 1 nap nem evés után, ha a második nap sem eszik azonnal orvoshoz kell fordulni! (mert valami akadályozza a táplálékfelvételt).

Van egy calopet nevű tubusos termék, sok helyen kapható, de állatgyógyszertárban biztosan. Ez olyan, mint az "űrhajós kaja", minden benne van egy kiskanálnyi mennyisében, amivel pár napig életben tartható az állat, amíg nem kap megfelelő segítséget. De beteg cicáknak is szokták adni. Én már adtam kóbor náthás cicának is. Kérdezzetek rá az állatorvosnál.

És végül, ha életről van szó, NE HALGASS SENKIRE egy ilyen oldalon! (Mégis honnan tudhatnád, hogy az a valaki, aki az okosságait irja, valóban tudja-e miről beszél? honnan tudod, hogy nem egy 6 általános végzett ostoba, buta emberre hallgatsz-e?) Mindig orvossal kell beszélni, akár telefonon, emailben, állatorvosi weboldalon - és persze személyesen a legfontosabb, mert senki nem távgyógyító, és Te vagy a felelős azért az életért! EZ NEM JÁTÉK!

2015. febr. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Gigike86 ***** válasza:
90%

Igaz hogy regi a kerdes, de hatha jon meg erre valaki hasonlo problemaval.. Az hogy akar hetekig is kibirjak eves nelkul az egy rohadt nagy marhasag!!! Egy ket nap es vege lehet mindennek, foleg ha nem eszik napok ota! Az elottem szolo nagyon jol le is irta ezt! A calopet nagyon jo vitamin paszta, azt kaptam most en is egy mentett kicsi cicahoz. Tavaly tobb mint 50 kicsi es nagy cicat mentettem meg, tehat tudom mirol beszelek. Mindenkeppen kell hogy egyen, ha nem egyre jobban le fog gyengulni. En turmixolok mindent ilyenkor. Lehet kapni a freshnapfban 100%-os huskonzerveket amihez hozzadok egy kis levest es ugy turmixolom ossze, majd teszem bele egy nagy fecskendobe es lehet is etetni! Ha nem eszik, mint most nalam ez a picike, akkor igenis eroltetni kell!!! Szepen lassan bele kell nyomogatni a szajaba! Most nalam ez a kis pottom csont es bor, nem tudott megallni a laban 1 percnel tovabb... Ez volt 2 napja, mostmar dorgolodzik korulottem. A levesrol meg annyit meg a kajcsirol, en ilyenkor borsot es repat teszek fel fozni, aztan mehet bele a husi, ilyenkor inkabb majat fozok meg es azt is turmixolom a zoldsegekkel egyutt, nagyon fontos hogy ne tegyunk se sot se fuszert a levesbe, mert az nekik nem tesz jot, csak naturba szabad adni! En meg szoktam bele tenni freshnapfos baba+mama vitamin pasztat is pluszba meg gastrofermet a gyomor es a belek miatt. A gastro-ban is van vitamin es kb 1000ft egy nagy zacskonyi, a baba+mama vitamin pedig 2000ft. Ezek mindig jok ha vannak es ha mar nem is beteg a cica, ezeket ugyanugy lehet neki adni amig el nem fogy.

Ha a cica nagyon vekony es le van gyengulve, nagyon beteg akkor 2-3 orankent kell megfelelo mennyiseget adni neki es melegben tartani! Ha jo allapotban van es nemreg gyengult le, betegedett meg akkor eleg kb 8 orankent nagyobb mennyiseggel megetetni!

2018. júl. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!