Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Augusztusban esz 4 éves a...

Augusztusban esz 4 éves a pónim, képtelen vagyok megfürdetni, hozzáérnék slaggal és vízzel, leülne a földre, mit tegyek?

Figyelt kérdés
lécci segítsetek. tuti nem foogom ráhaagyni hogy soha ne lehessen megfürdetni!! mit csináljak? UTÁLJA :S
2011. júl. 12. 19:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szivaccsal és vödör vízzel próbáld. A vizes szivacsból a vizet finoman nyomkodd a hátára. Eleinte még ne csodálkozz azon, hogy koszosabb lesz, mint volt, illetve te vizesebb leszel, mint ő :)
2011. júl. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
Mondjuk ne slaggal ess neki locsolni.. Fogsz egy vödröt a kicsi kezedben, meg egy szivacsot, és elkezded mosni így. Nyugi, sokan túlélték már, hogy így csinálták, nem a slag az egyetlen amivel lehet, én személy szerint nem vagoyk meglepődve, hogy fosik, vagy utálja.. És egyébként négy év alatt SOHA nem volt megfürdetve? oO
2011. júl. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
vödrös módszert és a szivacsosat 2-3 hónapja csinálom. nem fogom azt csinálni amit ő akar.én vagyok a főök nem ő. meg kell tanulnia a slagosat is. midnen normálsi lovat azzal fürdetnek.
2011. júl. 12. 20:05
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

Ebben az esetben nem nagyon kell játszani a főnököt. Pláne úgy nem fogsz elérni semmit, ha türelmetlen vagy. A ló sem bízik benned.

Maradj szépen a vödörnél és szivacsnál, és mutass némi alázatot a lovad felé.

2011. júl. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
Ha ennyire lusta vagy, nem is értem minek lovazol. A lovak nem kutyák, ahhoz k-rva sokat kell neked letenni az asztalra, hogy azt megtanulják, hogy te vagy a főnök, bízhatnak benned. Menekülő állatok...
2011. júl. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
aha aha.ha szart sem tudnék a lovakról meg nem tudnék lovagolni akkor nem lovagolnák 10 éve és nem versenyeznék.......imádom amikor mindeki okosabb nálam. rohadtul nem kérdeztem h türelmetlen vagyok.e . hol ott nagyon nem tudjátok h én milyen vagyok. a krédésemre várom a választ NEM MÁSRA.
2011. júl. 12. 20:22
 7/16 anonim ***** válasza:
77%

10 év tapasztalattal és versenyezői múlttal, akkor továbbra is kösd ki a lovadat és csapasd slaggal, ha meg hanyattvágja magát félelmében, még verd is meg.

Lejjebb kellene adnod az arcodból, és elgondolkodnod, hogy a lovad vajon miért fél a slagtól. Megérteni és megoldani kellene a problémát, nem diktátor módjára uralkodni azon a lovon.

2011. júl. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is éppen arra gondoltam, előző, hogy talán meg is verte vele... Nem véletlen fél tőle az a ló.
2011. júl. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ellenkeznék, hogy minden normális lovat slagoznak:) Mi szépen kiteszünk magunknak melegedni reggel annyi vödör vizet ahányat találunk, aztán azt szépen beosztjuk egymás közt, MÉG OSZTOZKODNI IS KELL RAJTA, hogy ki mivel mossa a lovát.. Ha meg akkora ász vagy a lovak terén, miért kérdés az, hogy mit csinálj?:)
2011. júl. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Két-három emberes meló. Először is, megkérsz vkit, hogy fogja meg a lovat. Másodszor, viszel neki egy vödör zabot, és azzal lefoglalod. Harmadszor, elkezded megnyitni a csapot, de úgy, hogy csak lassan, picit csordogáljon belőle a víz, és elkezded szép lassan, nyugodtan locsolni a lábait. Ha elkezdi rángatni magát, elzárod a vizet, és megnyugtatod. Ha minden jól megy, a zabbal jobban el lesz foglalva, mint hogy azon agonizáljon, hogy csorog rá a víz. Közben folyton simogatni kell, és nyugtatgatni. Ez egy elég hosszú gyakorlásos folyamat lesz, ha ennyire rigolyás, de ha türelmes vagy, akkor menni fog. Fontos, hogy fokozatosan kell haladni. Ha pl első nap már eléred azt, h a picit folyó vizezést elviselje a lábán, elég csak mondjuk az első kettőn, ha nagyon hisztis, akkor pedig csak az egyiken, akkor nagyon meg kell dicsérni és nem basztatni a vízzel tovább. Napról napra, fokozatosan kell haladni ezzel a picit folyó vízzel, és ha már tűri a hátát is, akkor lehet jobban megnyitni, de csak óvatosan, van amelyik a jobban felverődő víztől is halálra rémül.


A másik variáció, amire még gondoltam, az az, hogy nem a víztől fél, mert ebben az esetben pl a vödrös fürdésnél is hisztizne, kaparna, pörögne, hanem magától a slagtól. Ha ez a helyzet, akkor először meg kell vele ismertetni a slagot. ugyanígy zab, emberke, aki fogja, te pedig elkezded simogatni a slaggal. Hülyeségnek tűnik, de csak így szokják meg.


Egyébként az előző válaszolókat nem értem, miért vannak kiakadva, pláne egy póninál, amire nem szabad ráhagyni az agybajait. A pónik tudnak nagyon makacsak és hisztisek lenni, amit át kell hidalni, különben nem lesz felhőtlen a kapcsolat. Nemcsak állat módjára lehet megoldani az ilyesfajta problémákat, hanem lehet néha filózni egy kicsit. Ettől a lónak nem lesz rossz, itt nem állatkínzásról van szó. Nem értem. Na mindegy.

2011. júl. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!