Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Való nekem ló? (többi lent)

Való nekem ló? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tudom, nem lehet így eldönteni, meg sok ilyen kérdés volt már, de azért légyszi aki tud normálisan válaszolni, tegye meg!

Szóval kb egy éve lovagolok, vagyis szeptember körül lesz egy éve. Lépek, ügetek, szabadon tanulok most vágtázni, szóval ez még nagyon csak alap, vagy az sem, de szeretnék fejlődni, a baj csak az, hogy a tulaj lovai most pont betegek/öregek, vagy foglaltak, vagyis elegen lovagolják már őket, így nehéz folytatni, mert ugye ha más lován ülünk, és pont ő is kint van, bár általában nem szokott, vagyis ritka, hoyg egyszerre ülnénk a lován, de azért nyilván ő szeretne vágtázni vele, aztán ugrani, stb, szóval így nehezebb tanulni, mintha saját ló lenne, szóval ez így egy kis akadály. A másik, hogy pl díjlovagló versenyen, vagy bármilyen verseny, azért össze kell lenni szokva a lóval (bocs, nem tudom megfogalmazni:/), és sokszor volt már ebből is konfliktus, egyik hogy nem úgy megy a ló, nem ismerjük annyira egymást, szóval sok múlik ezen, plusz a gazdi sem nagyon örül, hogy az ő lovával is indul más, hiába nem mondja, azért tudjuk..:S

A szüleim elváltak, anyával élek, aki nem nagyon tudná megengedni a pacit, mert azért csak egyedül nevel, hitelek, stb.. Apa most nem, vagyis eddig csak ok nélkül "NEM", viszont tegnap azt mondta, hogy most az első, hogy a ház meg legyen csinálva kívülről, és most nincs rá pénze, de jövőre hajlandó beszélni erről, de nem ígéri meg, mert ha mégsem, akkor be lennék csapva, csak hogy hajlandó beszélni erről, mert látja, hogy mennyire szeretném.

Én tényleg szeretném, de félek, hogy nem lennék alkalmas erre a feladatra:S Most, hogy nincs lovam, hetente 2-3x járok ki, megcsináljuk amit kell, kitakarítunk alattuk, leápolom, felszerelem, lovaglás után lemosom a lábát, nyereghely, stb, ezt persze megcsinálnám a sajátommal is. Jövőre már nyilván kicsit jobban fogok lovagolni, és szeretném is nagyon fejlődni, viszont valahogy nem erőltetem/erőltetném ezt a versenyzés dolgot, úgyértem gyerekversenyek oké, de 15 évesen késő már elkezdeni ezt annyira komolyan szerintem..

Szóval ha lenne egy lovam, akkor ugye valamilyen szinten az akkori tudásomhoz kéne választani, viszont ha szeretnék tovább fejlődni, akkor lehet, hogy már nem lesz "jó", vagyis később mégsem a tudásomhoz illik, viszont ha "előrébb" választunk lovat, akkor meg lehet nem bírnék vele. Viszont ha megtehetnénk se akarnék évente másik lovat, nekem egyáltalán nem jön be, és nem is értem, mikor valaki csak eladja a lovát mert rugott kettőt, vagy mert lett valami betegsége, szerintem ha vállalja, akkor vállalja ezekkel együtt is, nem mindig a vágó meg az eladás a megoldás.. Szóval hogy lehet úgy lovat választani, hogy később is valók legyünk egymásnak? Mert ha lovat kapnék, az tuti az egyetlen lenne..

A következő, hogy mi van, ha beteg lesz? Vagy ha nem lennék jó gazdája? Lehet nem szeretne, vagy szomorú lenne, vagy megbetegedne, és fájna valamilye, én pedig nem tudnék segíteni..:S Mindent megtennék ami tőlem telik, de nem tudom.. Szerintetek?:/ 15L


2011. júl. 18. 10:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Noss, az, h 1 éve lovagolsz még nem kéne neked ló. Vagy ha mégis lenne (pl. megvesztek egy lusta lovat), az már nem neked való lesz 2-3 év múlva. Nekem is akkor lett lovam, amikor már minden jármódban biztonságosan tudtam menni.

Heti 2-3 alkalom a lovaglásra / kijárásra az kevés! Egy lóval nap mint nap foglalkozni kell. A te felelősséged az a ló, és gondoskodnod kell róla, amíg a tied.

Ha beteg lesz, ugyanúgy gondoskodnod kell róla, mert a tiéd ;) Anyukád is ápol(t) téged, amikor beteg vagy/voltál. + az nem kevés költség, pl. ha lesántul, kehes lesz.

Visszatérve a lóra: egy tapasztalt ló és egy tapasztalatlan lovas éppencsak ideális megoldás, de nem mind1, h mennyire kezelhető ill. nyugodt az a ló.

2011. júl. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok: Nehéz manapság olyan lovat venni ami egészséges, mert nem adják el a tulajok az egészséges lovukat. Szal mielőtt lovat vennétek meg kell vizsgáltatni egy állatorvossal a fülétől kezdve a farkáig, vagyis tetőtől talpig. Mert ha már lappang benne vmi sántaság aztán megcsúszik: lesántult. Nem tudsz rajta lovagolni, ápolnod kell ami nem kevés költség.

Összefoglalva: Csak akkor vegyél lovat, ha (+ a bértartás!!!) mind anyagilag és mindig tudtok róla gondoskodni. Én a helyedben még nem erőltetném a lóvásárlást. Várd meg, amíg kiderül mennyire vagy "igazi" lovas, aztán látod, mikre vagy képes és olyan ló kell.

2011. júl. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Első: Persze, írtam, hogy csak jövőre lenne, ha lenne, és ha lenne, minden nap kimennék hozzá, és foglalkoznék vele, csak így felesleges, mert más megsértődik, ha az ő lovát babusgatjuk..

Amúgy köszi mindkettőtöknek, ment a zöld:)


Még annyit kérdeznék, hogy mi van, ha egy tapasztaltabbaknak való lovat vennénk jövőre? Vegyük elméleti alapon, kevésbé tapasztalt lovas, egy tapasztaltabbaknak való lóval.. Nem lehet beletanulni? Azért nem félnék, mert nem aggódok azon, hogy leesek, vagy csinál valamit, úgy vagyok vele, rúgdosódjon, majd megtanulok fennmaradni, nem egy halálnyugodt lovon fogok megtanulni lovagolni, hanem egy ilyen "balhésabbon". Szeretnék fejlődni, úgyhogy ha a lovat nem rontom el vele, és senkinek nem ártok, addig nekem mindegy.

2011. júl. 18. 10:42
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

egy év lovastudás általában kevés a lóvásárláshoz.

Ha lenne melletted egy olyan ember, aki ért a lovakhoz (nem a szomszéd parasztbácsi, hanem lovasedző) akkor ok, mert ő is lovagolná a lovadat, nem nőne a fejedre. De mindenképpen legyen melletted.

Nekem 10 év lovazás után (szarnál szarabb helyek, heti max egy alkalom) lett lovam, és még így is igénylem edző segítségét, ellátásban, illik e rá a nyereg stb.

Mondjuk a ló se egyszerű eset, de akkor is.

Szóval gyerek mellett mindenképpen legyen edző-

Otthon lenne vagy bértartásban?

2011. júl. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

10:26-os vagyok: :)

Tény, hogy egy jó lovas tapasztalatlan lovon tud igazán fejlődni. Nekem van 2 lovam: az egyik nagyon nyugodt, szinte automata. A másik viszont 3 éves és tény, hogy a 3 évesen jobban tudok fejlődni, mint a nyugodtabbon.

Egy jó lovas számára kihívás egy tapasztalatlanabb lovon ülni, jobban fejlődik az ember, és a váratlan helyzetekre (pl. megugrás, bakolás) jobban fel tud készülni.

Az, hogy milyen ló illik hozzád, térjünk vissza rá akkor, mikor tuti, h lovad lesz, mert a tudásod szerint kell választanod. :)

2011. júl. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Bértartásban, de jó helyen. Lenne edző természetesen, tudom, hogy ez kevés, de hangsúlyozom, jövőre lenne, és tényleg szeretnék fejlődni, szóval a szándék megvan, csak nehéz egyenlőre:) Itthonra egyébként nem is vállalnék lovat így először. Egy az, hogy emeletben lakunk, a másik, hogy ha alkalmas lenne a hely sem hagynám, hogy otthon ló legyen, senki nem ért hozzá, persze ki tudnám ganézni meg megetetni, de azért kell még segítség, plusz tényleg ha bármi baja is van..
2011. júl. 18. 10:53
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

10:52-es vagyok:

Hidd el, az én 3 éves lovam is egy kertben nőtt fel -.-" ott persze nem volt lótársasága, és megszokta, h mindenki fél tőle mert csipkelődött, rúgott, harapott (hozzáteszem: akkor még mén(!) volt)

Nem ajánlom a kertben való lótartást :D

2011. júl. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
10:26, én is így látom, és tényleg csak akkor kéne beszélni róla, de most nagyon a fülembe ültette a bogarat apa ezzel..:D
2011. júl. 18. 11:00
 9/21 anonim ***** válasza:

így h bértartásban lenne, és edző felügyelete alatt, így talán való :)

de nagyon nagy felelősség ám :)

2011. júl. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Látom te azért egy kicsit gondolkodsz, de vajon apud is tud ennyire előre gondolkodni?

Az egy dolog, hogy kapsz egy lovat, de annak felszerelés kell, bértartás kell fizetni ami havi 30-60 ezer Ft a helytől függően, aztán ott van még a patkolás, állatorvos. Ha valami komoly baja esik, sokszor több 100 ezer Ft a gyógyíttatása. Az ilyenekre is fel kell készülni.


Lóvásárlásnál mindig ki kell próbálni a kinézett lovat, csak így bizonyosodhatsz meg róla, hogy jó társak lesztek. Még ha sokszor az elején döcögősen is indul a kapcsolat, de időt kell adni a lónak és magadnak is. Ha arra kerül a sor én egy 6-8 éves közepesen belovagolt heréltet vennék. Elvileg még van egy éves, addigra kitanulod a vágtát is, meg magad is fejlődhetsz. Nem hinném, hogy rossz gazdája lennél, ha hetente 5-6X kimész hozzá a sok szeretet és törődést meghálálja a ló.

Addig viszont esetleg keress egy másik lovit, ahol lovagolhatsz, ha épp nincs hely a mostaniban

2011. júl. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!