Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha rohan terepen a magas...

Ha rohan terepen a magas telivérhányadú kancám, hogy tudom lassítani?

Figyelt kérdés

Nincs olyan sok hely vágtázni, és mikor vágtázunk hamar bepörög és nagyon nehéz lelassítani. Mozgatni szoktam a zablát, húz-enged módszert alkalmazok, beszélek neki, de nemigazán hat. Múltkor szőrén mentem, és az elején nagyon szép lassan ment aztán bepörgött és már ki sem tudtam ülni csak pattogtam rajta, úgyhogy megállítottam és nem vágtáztunk tovább.

Amúgy magyar sportló 4 éves kanca.

Ha számít valamit akkor D zablája van.

Nagyon szeret menni, és bár rám szokott figyelni mikor pl. szólok neki, de nemnagyon lassít, csak az érdekli hogy ELŐRE ELŐRE ELŐRE. Amúgy mindig egyenes vonalon vágtázok, nemakarom hogy kanyarban elcsússzunk vagy ilyesmi. Egyszer mentem vele kanyargós helyen, úgyemlékszem hogy lassabban ment,irányíthatóbb volt. Lehet hogy a hosszú egyenes út "vonzza" a rohanást? Mit tanácsoltok?


2011. júl. 18. 21:05
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
0%
Bele riszálsz, ha azsem hat, feszitő zablával próbálkozz.
2011. júl. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:

ne szőrénj menny ki:D

meg futtasd meg futószáron elötte és úgy vidd ki nyuzgottab lezs és fáratabb

2011. júl. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
4évesen a feszítőtöl csak jobban bepörög és hisztiizik
2011. júl. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:

Menj ki vele egy tisztásra vagy vmi sík terepre és lovagold le ott. Vágtázz vele körön,ne egyenesen. Sok átmenettel,próbáld meg minél jobban ellazítani.

Vagy ha mindenáron terepre akarsz vele menni akkor legelőször ne is vágtázz,majd mindig csak egy picit.

Esetleg ha többen mentek ki,mondjuk egy idősebb nyugodt lóval akkor lehet,hogy a te lovad sem pörgetné túl magát.

Jobb ötletem nincs.

2011. júl. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Úgygondolom az nem megoldás ha feszítővel fogom meg. Szokták mondani hogy ahol megáll a tudomány ott előkerül az ostor. Ez igaz a zablára is.


Bármennyit futószárazhatom, nem fárad le tőle ;) Gondolkoztam azon hogy elviszem egy hosszabb terepre és úgy lehajtom mint a fene, és utána még lassú vágtát kérek tőle, így csak rá fog jönni hogy egyszerűbb megoldás ha megy lassan, mert ha siet akkor csak triplán kifárasztom..

2011. júl. 18. 21:24
 6/34 A kérdező kommentje:
nemtudok mással kimenni, itt falun senki sem lovagol sajnos :( amúgy nincs gond kezelhető, de ezen az úton rég voltunk és hát nagyon bepörgött :D
2011. júl. 18. 21:27
 7/34 anonim ***** válasza:
Ültess rá egy keményeb lovast ,és figyeljed hogyboldogul vele ,mert ha ő alatta jólmegy akkor keresheted magadban a hibát, nem a lóban.
2011. júl. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
78%

hát igazából ha nagyon gáz van, max kiskörre veszed, úgy előbb-utóbb megáll

a zablacsere tényleg nem megoldás, mert végül mindig csak erősebb és erősebb kéne.

az idomítgatás segítene, pályán, nagyon réten, ahol rendesen figyel rá, nagykör, ívek...

vagy az, h 1x, 2x annyit mész, amennyitől elfárad, és még utána is kérsz tőle vágtát...

2011. júl. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Kemény lovas vagyok , ezt már bebizonytottuk egymásnak ;)


Lovagolom pályán is, kifogástalanul megy. Csak terepen szeret rohangálni, nagy a versenyszellem benne.

2011. júl. 18. 22:06
 10/34 anonim ***** válasza:
78%
akkor marad az, h kicsit több vágtát kérsz tőle, mint amennyit ő szeretne :)
2011. júl. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!