Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az eskadron kötőfékek mennyire...

Az eskadron kötőfékek mennyire jó minőségűek? Eltudja szaggatni a ló?

Figyelt kérdés
Lovam ha megijed valamitől - és ki van kötve- minden erejéből belefeszül a kötélbe. Borjúkötéllel kötöm ki és nagyon erős kötőfékkel, így nem bírja elszaggatni és kitudom kötni idegen helyen is (sok helyre eljárunk túrázgatunk) . De az a kötőfék ormótlan ronda.. :P És szeretnék venni egy eskadron kötőféket, csak nemtudom, mennyire erős. Köszi a válaszokat:)
2011. júl. 20. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Simán. Ez nem minőség kérdése, hanem fizikáé, a karabíner helyből nem arra való, hogy nagyobb erőhatásokat kibírjon, első rántásnál el is szokott repülni.
2011. júl. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bőrkötőféket is láttam már szanaszéjjel szakadni, mert eltépte a ló. Egy darabig jó, bár ilyen jellegűt már kapsz egy ezresért is.
2011. júl. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

az eskadron nem erősebb, mint a többi gurtni kötőfék, egyedül az emblémáért fizetsz többet. kötőfékszaggató lóra adhatsz csomózott kötőféket is, van aki azt használja, hiszen ha abba belefeszül, akkor az igencsak fáj neki, mivel elég vékony.


mindenesetre én annak a híve vagyok, hogy ha szakadni kell, akkor inkább szakadjon a kötőfék, láttam már lovat, aki simán felakasztotta magát, és a közelébe se tudtak menni kiszabadítani, úgy rúgkapált szegény

2011. júl. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az Eskadron is ugyanolyan, mint a többi, csak a nevet veszed meg vele...


Esetleg az nem megoldás, ha szoktatod a félelemkeltő helyzetekhez? Nem tudom, mitől ijed meg, de szerintem fejleszthető lenne.

2011. júl. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amcsi weboldalakon vastagon ki van szedve, hogy sose kötünk ki zsinór (parelli) kötőfékre, legalább is nem hagyjuk magára a lovat vele. Azt is ugyanúgy eltépheti, csak még súlyos sérüléseket is tud vele okozni magának, mert szanaszéjjel vágja a kötél.
2011. júl. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ne arra törekedj hogy a legerősebb kötél meg kötőfék... ha bármi történik a ló ott pusztulhat el ha nem tudja eltépni?

Nálunk volt hogy direkt kis szakító szilárdságú kötélel is magára rántotta a kocsit... Szerencsére ott voltam és a lovat meg tudtam fogni, de a kötelet el kellett vágnom mert a biztonsági kötést is megrántotta mivel ágaskodva akart kifordulni a ló(megijedt egy madártól...) és a karabinert se lehetett kicsatolni, mert feszítette.

lovaskocsit megemelte a földtől...

Enyi erővel magára is ránthatta volna.

Ezek mellett a lovaknak nem tesz jót ha erős rántások érik(kötőféknél...)

el lehet azt is érni akár hogy a ló fejéhez nem lehet nyúlni, mert pl kisebesedik neki vagy annyira fáj neki hogy már "rettegni" fog hogy milyen erőhatás éri a fejét és így nem enged magához nyúlni... Nehéz lesz kantározni( az egyik lovam ilyen volt amikor megvettük)

egy év ezeket nem tudta még teljesen elfeledtetni vele és még most is néha fél...


Amondó vagyok, hogy ha a ló megilyed akkor szakadjon valami. Istállóba is úgy vannak kötve, ha bármi gond van ki tudon törni. Az udvarból meg nem megy ki....(ha igen visszajön)

2011. júl. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Múltkor nekünk is elkellett vágni a borjúkötelet mert annyira ráncigálta hogy elvágódott és mozdulni sem tudott annyira feszült a kötél.. Azóta amúgy nem láttam húzni..


Errefelé vannak olyan tanyák ahol ráhagyják a lovakra az ilyet. Persze ott vannak egy késsel h ha kellene, de amíg nem szükséges nem avatkoznak be, mondván "majd megtanulja hogyha kikötöd akkor ott marad". Volt már hogy elkellett vágniuk nekik is a kötelet, de baleset még sosem történt, a lovakat cérnával kimernék kötni mostmár... Én azért megszoktam nyugtatni odamegyek mellé a nyakára teszem a kezem nyugodtan a szemébe nézek és finoman előrébb húzom és onnantól nincs több gond.

2011. júl. 24. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!