Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Flexi...

Mi a véleményetek a Flexi márkájú pórázokról? Milyen minőségűek? Megérik az árukat?

Figyelt kérdés
2011. jún. 27. 23:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

alapvetően nem vagyok híve a flexinek: ha olyan helyen vagyunk, hogy póráz kell (belváros stb) akkor rövid póráz is elég, egyébként pedig elengedem, mert a futkosós-szaglászós sétákhoz nekünk nem kell póráz.

de vannak esetek, amikor kétségtelenül jól jön. nekünk egy 50kg-os kutyára való van, de a 65kg körüli kaukázusimat is jól bírja. elvileg élethosszig tartó garanciát vállalnak rá, nemigen hallottam még ismerősöktől sem panaszt flexire.

2011. jún. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
nem szeretem..mindehova beakad meg semmit se tart a kutyán..a német juhász keverékem egyszer megindult elég eröteljesen és ugye nem fogot a poráz megfogtam a kötelet és husig égetem vele a kezem..majd elszakad ez a xar" azota kiképzö porázt használok 3m hosszu lehet állitani szerintem tökéletes
2011. jún. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem szeretem. Bármikor felmondhatja a szolgálatot a visszahúzókája. Akármilyen kistestű kutyád van, lehet kapni textil fix pórázt, de én a jó bőr póráz hive vagyok.
2011. jún. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem. Ahogy a második válaszoló is mondta meg a harmadik bármikor elszakadhat vagy ilyesmi! Az én kezemen olyan sebet ejtett hogy látni lehetett a csontom!
2011. jún. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A Flexi Comfort Compact szalagpóráz a legjobb nekem is olyan van és semmi baja pedig már két éve használom. Szerintem megéri az árát mert volt másmilyen pórázom is de az 1 hét után elszakadt. Szerintem kitűnő választás.
2011. jún. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Lila Moszat ***** válasza:

Nem lehet vele kutyát irányítani, sőt tanításra sem alkalmas. Én egyáltalán nem javasolom senkinek, sok sok év sportkutyás múlttal.


Vagy tanítsd meg a kutyád arra, hogy póráz nélkül is megbízhatóan irányítható legyen és kezelhető, vagy használj rövid 1.5 m -es pórázt.


A kutyának semmivel nem jobb, hogy egy 3-4-5 méteres madzag végén fityeg, nem tudja magát lefárasztani, ha kigyalogolsz a világból akkor sem. Futni,mozogni, pörögniük kell ahhoz, hogy kellően a testük elfáradjon, és ekkor még szó sem volt az agyukról, amit ha nem fárasztasz le, akkor jönnek a lakás kicsomagolós,szétszedős esetek.

2011. jún. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egyet értek a többiekkel, nekem van, de én is inkább a bőr pórázt használom. De ha már flexi, inkább a szalagos, mint a zsinóros, nekem egy zsinóros elszakadt, és szerintem sokkal erősebb a szalagos.
2011. jún. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem ajánlom, sőt én kifejezetten utálom, hogy olyankor amikor rajta van, össze vissza megy. És a vékony szálú valóban veszélyes, könnyen elvághatja a kezed, bármidet.

Egyedül akkor teszem rá, amikor anyáék viszik le valami oknál fogva a kutyámat, mert ők nem igazán merik elengedni.

De flexi helyett, behívás tanítására inkább ajánlanám az úszópórázt, 10-20m-eseket is lehet kapni, de magad is elkészítheted. Kertészáru boltban, vagy hegymászó kellékek boltjában beszerezhetsz a kutya méretének megfelelő kötelet, karabinert. Rákötöd a karabínerre az egyik végét, a másikat meg fogantyúnak összekötöd. Ja és ne felejtsd el mindkét végét picit megégetni, hogy ne foszoljon szét. Nem néz ki valami jól, de nem is az a lényeg, sokkal jobb a flexinél. Remélem segítettem.

2011. jún. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem ketto is van meg mind a 2 mukodik es mar 3 eve hasznalom. Az igaz,hogy tanitasra nem alkalmas de az en kutyaim imadjak.
2011. jún. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Utálom,nem praktikus,kényelmetlen.

Elmész egy méteráruboltba,veszel kb.1000 forintért 8 méter olyan szalagot,mint a rolóhúzó,tudod,ilyen gurtni.

Veszel hozzá 200 forintért egy biztonsági karabinert.A cucc egyik végére varrsz egy fogót,amibe a kezed be tudod dugni,másik végére rávarrod a karabínert.Ezzel az olcsó és praktikus cuccal el is tudod engedni a kutyát akár.Ha nem jön vissza,rálépsz a hosszú póráz végére és ennyi.

2011. jún. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!