Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágtánál hogyan kell adni...

Vágtánál hogyan kell adni pontosan a segítségeket? ( csizma, comb, stb. )

Figyelt kérdés
Légyszi normális válaszokat!
2011. júl. 31. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Ülj le tanügetésbe. Térd szorít. A belső csizma nyom, a külsőt egy kicsit tedd hátrébb, így hajtsd előre. A sarkad közben úgyanúgy nyomd le. A kezed maradjon lent, tartson meg a csípőd mellett, ne hagyd hogy rángassa a ló. A szár legyen feszes, mint a többi jármódban. Egy kicsit dőlj előre, hogy ne menj nagyon hátra. A hátad maradjon egyenes, a csipőd legyen a lehető legjobban ellazulva! ;)
2011. júl. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Na az első választ felejtsd el, így nem lehet vágtázni. Icipicit inkább hátra, mint előre dőlj, a belső csizmád legyen a hevederen, a külső a heveder mögött. A kezek nem lehetnek a csípő mellett szorosan soha, de vágtába való beugratásnál pláne nem. A kezeknek a ló marja fölött kell lenniük, de nem feszesen leszorítva, hanem finoman menni kell a kéznek a lóval, mintha teleszkópos lenne. Nem látványosan, szinte csak millimétereket, egy-egy centit mozdul a kéz, de mozdul, másként elakad a kezeden a ló.

Legkönyebb ügetésből indítani a vágtát és segít, ha íven ugratod be. Amikor a ló a külső hátsó lábával maga alá lép, akkor a legkönnyebb elindítani a vágtát. Ezt a külső lábaddal a heveder mögött tudod elérni. A belső lábad inkább csak támaszt, a külső hajt előre vágtaugrásonként.

Ha nagyon alapos akarok lenni, akkor először egy félfelvétellel felhívom a ló figyelmét, hogy feladat következik, ezzel rendezni is tudom a lovat és egyensúlyba hozni. Ekkor derékkal kissé megtolom előre - picit hasonlít a dolog, mint amikor hintázol és előrefelé hajtod a hintát - és külső csizma segítséget adok a heveder mögött, kicsit olyan, mintha beemelném a lovat a vágtába. Ha beugrott, belső csizma folyamatosan kísér a hevederen, külső pedig szükség szerint előrehajt. Ülésed mély és velemenő legyen, derekad laza, ha ez nem megy, kissé könnyíts ki, testsúlyodat a térdeid hordozzák, lazán rugózva a nyergen. Kezeddel finoman követed a ló száját, rugalmas, folyamatos kontaktust tartva. Ne dobd oda a szárat, mert a ló egyensúlyának fenntartásához kell az a finom kapcsolat a szája és a kezed között, de ne is rángasd, ne legyen a szár túl feszes, mert könnyen elakad a kezeden.

A legjobb az lenne, ha egy jó edző segítségével először futószáron tennétek helyre az ülésedet és a segítségeidet, majd utána lovardában.

2011. júl. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok: a választ saját hibáimból kiindulva írtam..

1. van akinél túl intenzív a hinta mozgás, ezért annak jobb ha egy picit előre dől.

2. nem azt mondtam hogy szoritsa oda, és hogy egyáltalán ne mozogjon a keze, hanem hogy próbálja megtartani a kezét, és ne engedje hogy túlságosan cibálja a ló.

2011. júl. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
egyébként a legjobb, ha saját magad tapasztalod ki hogy mit hogyan is kell pontosan. nekem például az első vágtám előtt csak annyit mondtak hogy belső láb nyom, külső a heveder mögött..a többit magam próbálgattam hogy hogy lesz jobb..nyilván egyszerűbb lett volna ha mindent elmondanak, de így sem lehetetlen :) még mindig 1. vagyok.
2011. júl. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ mindkettőtöknek!Nekem is csak annyit mondtak mint Neked a csizmával kapcsolatban, de így egy kicsit könnyebb megérteni...

Szóval még egyszer köszönöm!

2011. júl. 31. 21:47
 6/6 anonim ***** válasza:
a második válaszoló válaszát jegyezd meg, az a jó. Nagyon jól összeszedte neked :)
2011. aug. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!