Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szőrén könnyű ügetésbe mennyir...

Szőrén könnyű ügetésbe mennyire kell kiemelkedni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 18:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Szőrén ügetésben nincs könnyű csak tanügetés, nem tudsz kikönnyíteni, mert nincs kengyeled, szóval ha szőrén kezdesz ügetni, akkor jó laza csípővel felveszed a ló mozgását, ha kell kicsit hátradőlsz, és ennyi.
2011. júl. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem az oktatóm mondta, hogy könnyű ügessek. Mármint emelkedjek fel ütemre.
2011. júl. 31. 18:56
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
SZia!en ugettem es vagtaztam is szoren de ugy tudom hogy szoren ugetesben nincs konnyu ugetes csak tanugetes!vagyis nem kell felallni!
2011. júl. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 DakotaDamon ***** válasza:
100%
Az elsőre azért ne hallgass, mert a könnyűügetés nem a kengyel miatt az. Kengyel nélkül is meg kell tudni csinálni. Szőrén is meg leht csinálni a könnyűügetést, de ha nem indokolt, nem muszáj. És annyira kell könnyíteni, amennyire kidob a ló, nem jobban.
2011. júl. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%
De gondold végig logikusan. Amikor nyeregben ügetsz, felállsz mindig egy ütemet, és úgy állsz fel, hogy kengyelben van a lábad és arra támaszkodsz. Tanügetésnél a lábadat tartod a kengyelben, lényegében azért h ne nyeljed be, de ott inkább az a lényeg, hogy laza csípővel felveszed a ló mozgását. Szőrén nincs kengyeled, tehát nem tudsz mibe támaszkodni, hogy felállj, kvázi itt a tanügetés módján tudsz csak ügetni. Nem hiszem, hogy jól mondja az oktatód, vagy pedig lehet, hogy ez már valami másfajta tanítás.
2011. júl. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első hülye, kengyel nélkül szorítással is ki kell tudni emelkedni, viszont szőrén szerintem ne nagyon, nekem kapásból az jutott eszembe, hogy kényelmetlen a lónak, hogy térddel nyomod/szorítod...
2011. júl. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudni kell nyeregben is kengyel nélkül könnyűügetni, nem kell annyira kiemelkedni csak kicsiket, térdből kell, így lehet később a csizmát függetleníteni az üléstől.

De szőrén csak annyit kell emelkedni amennyit a ló dob. Amíg mindkettőtöknek kényelmes.

2011. júl. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsók irják jól.Kengyel nélkül is tudni kell
2011. júl. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem, akkor még sem mondott butaságot az oktató. Nekem mindig azt mondja, hogy legalább annyira kell szorítani térdel a nyeregben is, mint szőrén. Nyeregben gyakran nem szorítok térdel :(
2011. júl. 31. 22:33
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor ezért mondja az oktatód. :-) Szőrén ugyan nem szoktunk könnyű ügetni, de nyeregben, kengyel nélkül igen - nálam a lovasoknak ezt meg kell tanulniuk, addig tuti nem viszem őket se terepre, de még lovardában se nagyon lovagolhatnak egyedül. Kengyel nélkül könnyűügetni alap, amíg ezt nem tudja valaki, addig nem biztos az ülése.
2011. aug. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!