Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik méret legyen?

Melyik méret legyen?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy kötőféket és egy vezetőszárat, de nem tudom mit jelentenek hogy pony, cob és full. A pony az pónit jelent, a cob a kislovat, és a full a lovat?? Légyszi segítsetek! Köszi!
2011. aug. 7. 08:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, pont ahogy írod :) Rendes lónak full méretűt vegyél, azt is lehet kisebbre állítani. Inkább mint szorítsa a lovat, nem jó a kisebb mert feltörheti a füle mögött meg az állánál. Milyen lovad van?
2011. aug. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Cob az arabos fejű vagy kisebb fejű félvérekre jó, a full meg a nagy fejű, nagy termetűekre, a pony meg póni
2011. aug. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel nagyon nem értek egyet.

A pony a póniknak/csikóknak való, a cob az átlagnak, de az lehet nagy ló, kis ló, félvér, telivér, ügető, bármi. A full pedig a kifejezett nagy fejű lovaknak való.

2011. aug. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi minden választ :) Egyébként első, magyar félvérem :) Akkor fullt vegyek?? (Köszi előre is :D)
2011. aug. 8. 14:01
 5/6 anonim ***** válasza:

tapasztalataim alapján a full az átlag. :) nem fajtafüggő, de pl. arabokra cob-ot használnak/használunk.

a pony az egyértelműen póni. a cob az kislovakra és finomabb, kisebb fejű lovakra kell.

full az átlagos felépítésű, 170 körüli lovakra való.

illetve van még az x-full, ami a fullnál is nagyobb. ez általában hidegvérűekre és kosfejű, nagyobb lovakra kell. mi pl. nóniuszra és egy magyar sportlóra használunk x-fullt. :)

mint mondtam, nem fajtafüggő a dolog, de ha magyar félvérről van szó, akkor meg főleg nem! :) ha a lovadnak finom metszésű, kicsi feje van, akkor cob. de ha szélesebb, nagyobb a feje, vagy erőteljesebben látszik az orrcsontja, akkor full.

de ha raksz képet, akkor hasznosabb válaszokat tudunk adni! :)

2011. aug. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ahogy előttem is mondták, a póni (PS) a legkisebb, a cob (CS) a középméret, a full (FS) pedig általában a hidegvérű, nagyobb fejű lovak számára van.

Szerintem is inkább vegyél fullosat, mert lehet kisebbre állítani. Én cobosat vettem az angol telivéremnek, neki is kisebb a feje, de pont jó rá :)


L

2011. aug. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!